Strona głównaEuropa i światMiedwiediew grozi. "Czekajcie, dranie"

Miedwiediew grozi. „Czekajcie, dranie”

„Pomścimy wszystkich” – tak wiceszef Rady Bezpieczeństwa Rosji Dmitrij Miedwiediew odniósł się do ataku terrorystycznego pod Moskwą, w wyniku którego zginęło ponad 130 osób. „Czekajcie dranie” – podkreślił.

W piątek wieczorem w hali Crocus City Hall w Krasnogorsku pod Moskwą doszło do ataku terrorystycznego. W budynku były setki ludzi, którzy przyszli na koncert zespołu Piknik. Napastnicy otworzyli ogień z broni automatycznej, a następnie podpalili halę.

W wyniku ataku zginęło ponad 130 osób, a wielu jest też rannych. Służby są przekonane, że bilans ofiar się zmieni. Do ataku przyznało się Państwo Islamskie Prowincji Chorasan. Kanały powiązane z organizacją opublikowały filmy z ataku, nakręcone przez napastników. Rosyjskie służby zatrzymały czterech terrorystów oraz kilka osób powiązanych z atakiem.

Miedwiediew: pomścimy wszystkich

Do ataku odniósł się były prezydent, a obecnie wiceszef Rady Bezpieczeństwa Dmitrij Miedwiediew. Do swojego wpisu na Telegramie zamieścił utwór zespołu Piknik, który miał zagrać koncert w zniszczonej hali.

„Królestwo Niebieskie wszystkim niewinnie zabitym” – napisał Miedwiediew.

„Pomścimy wszystkich. A wszyscy zaangażowani, niezależnie od kraju pochodzenia i statusu, są teraz naszym głównym celem” – dodał. „Czekajcie, dranie” – podkreślił.

Emilian Kamiński zadał swojej żonie pytanie chwilę przed śmiercią. Serce pęka

Znany i ceniony warszawski aktor Emilian Kamiński zmarł drugiego dnia świąt 2022 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Osierocił dwóch synów i zostawił żonę,...

Sylwester Maciejewski zatrzymany przez policję. Co zrobił Solejuk z „Rancza”?

Serial "Ranczo" widział chyba każdy z nas. Produkcja ta zaskarbiła sobie sympatię milionów Polaków, a postacie w niej grające zyskały status kultowy. Jedną z...

POPULARNE DZIŚ