Strona głównaWarszawaNa sygnaleNagły zwrot akcji w sprawie Zbigniewa Ziobry. "Spełnił się czarny scenariusz"

Nagły zwrot akcji w sprawie Zbigniewa Ziobry. „Spełnił się czarny scenariusz”

Kiedy pod koniec ubiegłego roku w mediach gruchnęła wiadomość o chorobie nowotworowej Zbigniewa Ziobry, nie wszyscy dawali temu wiarę. Czołowemu politykowi Suwerennej Polski zarzucano nawet, że chce wymigać się przed nadchodzącymi konsekwencjami jego działalności.

Były minister i prokurator generalny zachorował jednak naprawdę. Niedawno przeszedł poważną operację i udzielił mediom wywiadu. Na nagraniach jego wychudzona sylwetka i zachrypnięty, lichy głos wzbudziły powszechne poruszenie. Teraz już nie ma wątpliwości – w jego nowotwór wierzy każdy.

Niedawno przeszukano mieszkanie Ziobry w celu zgromadzenia ewentualnych dowodów, a konkretniej dokumentacji dotyczącej Funduszu Sprawiedliwości. Podejrzewa się, że pieniądze z funduszu zostały wydawane w sposób nieprawidłowy. To właśnie z niego ufundowano ponoć oprogramowanie Pegasus, które służy do podsłuchiwania.

Ziobro nie doczeka przesłuchania?

Ziobro ma stanąć przed komisją ds. Pegasusa i odpowiedzieć między innymi o kwestię zakupu oprogramowania ze środków pochodzących z Funduszu Sprawiedliwości. Ziobro kilka dni temu zarzekał się, że sam chętnie stawi się na przesłuchaniu i powie wszystko, co wie, zgodnie z prawdą.

Miało się tak stać bez względu na ciężki stan zdrowia 53-latka, który jest w trakcie leczenia złośliwego nowotworu przełyku. – Życzę panu Ziobrze zdrowia, ale stan jego zdrowia nie zwalnia go z odpowiedzialności za podejmowane decyzje – powiedziała przewodnicząca komisji, Magdalena Sroka.

Przesłuchanie ma odbyć się jeszcze w kwietniu, choć najnowsze informacje temu zaprzeczają. Okazuje się bowiem, że komisja podobno jeszcze nie ustaliła nawet terminu, w którym Ziobro miałby stawić się na przesłuchaniu. Jego stan jest bowiem na tyle poważny, iż nie wiadomo, czy Ziobro w ogóle kiedykolwiek zdoła złożyć jakiekolwiek wyjaśnienia. To zwiastuje ten najczarniejszy scenariusz, w którym polityk przegrywa walkę z rakiem. W kuluarach mówi się, że szanse Ziobry na wyleczenie choroby są jedynie iluzoryczne. 

Emilian Kamiński zadał swojej żonie pytanie chwilę przed śmiercią. Serce pęka

Znany i ceniony warszawski aktor Emilian Kamiński zmarł drugiego dnia świąt 2022 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Osierocił dwóch synów i zostawił żonę,...

Sylwester Maciejewski zatrzymany przez policję. Co zrobił Solejuk z „Rancza”?

Serial "Ranczo" widział chyba każdy z nas. Produkcja ta zaskarbiła sobie sympatię milionów Polaków, a postacie w niej grające zyskały status kultowy. Jedną z...

POPULARNE DZIŚ