Strona głównaWiadomości KrajSpołeczeństwoRadio Maryja przestało nadawać. Rydzyk wpadł w szał!

Radio Maryja przestało nadawać. Rydzyk wpadł w szał!

Jeden z najbardziej znanych kapłanów w Polsce, ojciec Tadeusz Rydzyk, nie ma ostatnio dobrej passy. Duchowny z Torunia zmaga się z dużymi problemami finansowymi. W zeszłym roku prosił słuchaczy Radia Maryja i widzów Telewizji Trwam o wsparcie jego fundacji o nazwie Nasza Przyszłość.

Nieoficjalnie mówi się, że problemy Rydzyka są ściśle powiązane ze zmianą władzy. Nie jest bowiem tajemnicą, iż 78-latek miał znakomite relacje z politykami Prawa i Sprawiedliwości i mógł liczyć ze strony tej partii na dofinansowania i wszelkiego rodzaju przywileje. Teraz zostało to ukrócone.

Pilne oświadczenie prezydenta. Andrzej Duda zabrał głos

Nowa władza wstrzymała choćby dofinansowanie budowy toruńskiego muzeum, a nowy minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz zapowiedział, że Kościół nie będzie więcej żerował na publicznych pieniądzach, co oczywiście w dużej mierze dotyczyło właśnie Rydzyka.

Problemy z przekazem w Radiu Maryja

Na domiar złego ostatnio techniczne problemy miało oczko w głowie Rydzyka, czyli Radio Maryja. 3 kwietnia w środę zakłócona została transmisja „Rozmowy niedokończone”. Wierni słuchacze radia nie mogli przez to wysłuchać audycji. Na razie nie wiadomo, co dokładnie spowodowało kłopoty z przekazem.

Taki stan rzeczy rozzłościł redemptorystę. Sygnał o dobrej jakości nie docierał do odbiorców aż do czwartej rano dnia następnego, mimo że komunikat radia mówił początkowo o 45 minutach. Konieczna była więc interwencja specjalisty i ręczne zresetowanie niektórych nadajników, które nadają przekaz.

Zdenerwowany Rydzyk tajemniczo skomentował całe zajście, sugerując ingerencję osób trzecich: – Można zrobić to technicznie, też może to ktoś świadomie, może nieświadomie, na różne sposoby, ale wiadomo, warto wiedzieć i ubezpieczać na różne sposoby.

Emilian Kamiński zadał swojej żonie pytanie chwilę przed śmiercią. Serce pęka

Znany i ceniony warszawski aktor Emilian Kamiński zmarł drugiego dnia świąt 2022 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Osierocił dwóch synów i zostawił żonę,...

Sylwester Maciejewski zatrzymany przez policję. Co zrobił Solejuk z „Rancza”?

Serial "Ranczo" widział chyba każdy z nas. Produkcja ta zaskarbiła sobie sympatię milionów Polaków, a postacie w niej grające zyskały status kultowy. Jedną z...

POPULARNE DZIŚ