Strona głównaSportRobert Lewandowski wyznał, gdzie chce zamieszkać po zakończeniu kariery. Nie będzie to...

Robert Lewandowski wyznał, gdzie chce zamieszkać po zakończeniu kariery. Nie będzie to Polska!

Kariera sportowca jest względnie krótka i powoli przekonuje się o tym Robert Lewandowski. Jeden z najlepszych napastników w historii futbolu w sierpniu skończy 36 lat i na pewno z tyłu głowy myśli już o zawieszeniu butów na kołku. „Lewy” wie już także, gdzie spędzi piłkarską emeryturę.

Kiedy latem 2022 roku Lewandowski przenosił się z Bayernu Monachium do Barcelony, wówczas determinował ten ruch nie tylko aspektami sportowymi, ale także tymi życiowymi. Stolica Katalonii to w przeciwieństwie do Monachium niemalże wiecznie słoneczne miasto, leżące nad morzem. Na pewno dużo bardziej atrakcyjne od południa Niemiec.

Polak podpisał z Barceloną czteroletnią umowę, która swój bieg kończy w czerwcu 2026 roku. Lewandowski potwierdził już, że zostaje w klubie na następny sezon, mimo wielu spekulacji o jego odejściu na przykład do jednego z bogatych zespołów w Arabii Saudyjskiej.

Gdzie zamieszka Lewandowski?

Urodzony w Warszawie zawodnik przyznaje, że wraz z rodziną czują się w Hiszpanii fantastycznie. Żona Anna prowadzi w Barcelonie swoje biznesy, a o planach najpopularniejszego polskiego małżeństwa niech świadczy fakt, że Lewandowscy budują posiadłość tuż obok miasta. Co to oznacza? W rozmowie z portalem „WP Sportowe Fakty” mówił o tym sam zainteresowany.

– Barcelona jest miastem, w którym widzimy siebie za jakiś czas. Oczywiście jest też Polska, Warszawa. Też będziemy tam bywali. Mamy rodzinę, znajomych, więc będziemy tam jeździć, ale zdecydowanie myślę, że Barcelona mogłaby być taką bazą – powiedział Lewandowski.

Nie jest więc wielką tajemnicą, iż Lewandowscy nie chcą wracać do Polski i planują życie za granicą. Trudno się temu dziwić, wszak mając pieniądze, do szczęścia potrzeba już tylko miłości i ładnej pogody. Tych dwóch pierwszych składników im nie brakuje, a słoneczna Hiszpania zapewni ten trzeci.

Czytaj także:

Emilian Kamiński zadał swojej żonie pytanie chwilę przed śmiercią. Serce pęka

Znany i ceniony warszawski aktor Emilian Kamiński zmarł drugiego dnia świąt 2022 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Osierocił dwóch synów i zostawił żonę,...

Sylwester Maciejewski zatrzymany przez policję. Co zrobił Solejuk z „Rancza”?

Serial "Ranczo" widział chyba każdy z nas. Produkcja ta zaskarbiła sobie sympatię milionów Polaków, a postacie w niej grające zyskały status kultowy. Jedną z...

POPULARNE DZIŚ