Strona głównaWiadomości KrajPolitykaKaczyński stawia ultimatum posłom. "Nie przyjmuje odmów"

Kaczyński stawia ultimatum posłom. „Nie przyjmuje odmów”

Jarosław Kaczyński postawił podległym sobie politykom absolutne ultimatum. Jak podaje Wirtualna Polska, wielu z nich nie ma wyboru. Choć – czego wcale nie ukrywają – do woli Prezesa przychylą się ze sporą dozą niechęci.

O tym, że w Prawie i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński nie znosi sprzeciwu, wiadomo nie od dziś. Natomiast teraz, w obliczu politycznej walki „o być albo nie być” dla PiS, lider ugrupowania nie ma zamiaru słuchać doradców.

POPULARNE DZIŚ: Premier chory. Jest komunikat ws. stanu zdrowia

Ultimatum Kaczyńskiego. Chodzi o wybory do PE

Media obiegła właśnie informacja o tym, że Komitet Polityczny PiS zebrał się w siedzibie partii przy Nowogrodzkiej, by ustalić ostateczny skład list do Parlamentu Europejskiego.

Jak ustalili dziennikarze Wirtualnej Polski, nie wszyscy posłowie chcą kandydować. Ale nie mogą odmówić władzom partii. – Prezes powiedział to jasno na posiedzeniu klubu – twierdzą źródła w PiS.

Wygląda zatem na to, że to lider głównej partii opozycyjnej od początku do końca układa listy i decyduje o tym, kto jest na tyle kompetentny, by kandydować do Parlamentu Europejskiego. A może najzwyczajniej „ma nosa” co do tego, kto ma największe szanse a to, by uzyskać mandat?

Emilian Kamiński zadał swojej żonie pytanie chwilę przed śmiercią. Serce pęka

Znany i ceniony warszawski aktor Emilian Kamiński zmarł drugiego dnia świąt 2022 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Osierocił dwóch synów i zostawił żonę,...

Sylwester Maciejewski zatrzymany przez policję. Co zrobił Solejuk z „Rancza”?

Serial "Ranczo" widział chyba każdy z nas. Produkcja ta zaskarbiła sobie sympatię milionów Polaków, a postacie w niej grające zyskały status kultowy. Jedną z...

POPULARNE DZIŚ