Strona głównaWiadomości KrajPolitykaCBOS opublikował najnowszy sondaż. Rekordowy spadek poparcia dla ekipy Tuska!

CBOS opublikował najnowszy sondaż. Rekordowy spadek poparcia dla ekipy Tuska!

Najnowszy sondaż nie przyniósł dobrych wieści dla ekipy Donalda Tuska. Rzadko zdarza się, by główna partia rządząca traciła poparcie w takim tempie. Co ciekawe, badanie przeprowadził CBOS – instytucja zależna od rządu. 

POPULARNE DZIŚ: Szokujący komunikat Polsatu ws. Dagmary Kaźmierskiej. Telewizja apeluje do dziennikarzy

Mimo sukcesu w wyborach samorządowych Koalicja Obywatelska zaczęła tracić poparcie. W najnowszym sondażu CBOS formacja Donalda Tuska zanotowała spadek poparcia aż o 7 proc.

Najnowszy sondaż: ogromny spadek poparcia dla KO

Według najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Centrum Badania Opinii Społecznej liderem pozostaje Koalicja Obywatelska z poparciem 28 proc. badanych. To aż o 7 punktów procentowych mniej, niż w pierwszej połowie kwietnia.

Tuż za KO plasuje się Prawo i Sprawiedliwość, z wynikiem 26 proc. (wzrost o 3 pkt proc.). Na najniższym stopniu podium – Konfederacja. Ugrupowanie to uzyskało 14 proc. poparcia. Bez zmian w porównaniu do ostatniego badania.

Na kolejnych miejscach są: Trzecia Droga (11 proc. poparcia, wzrost o 1 pkt proc.) oraz Lewica z poparciem na poziomie 7 proc. (wzrost o 2 pkt proc.).

Emilian Kamiński zadał swojej żonie pytanie chwilę przed śmiercią. Serce pęka

Znany i ceniony warszawski aktor Emilian Kamiński zmarł drugiego dnia świąt 2022 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Osierocił dwóch synów i zostawił żonę,...

Sylwester Maciejewski zatrzymany przez policję. Co zrobił Solejuk z „Rancza”?

Serial "Ranczo" widział chyba każdy z nas. Produkcja ta zaskarbiła sobie sympatię milionów Polaków, a postacie w niej grające zyskały status kultowy. Jedną z...

POPULARNE DZIŚ