Strona głównaWiadomości KrajSpołeczeństwoMiliony rodzin nie dostaną 800 plus w czerwcu! ZUS wydał komunikat

Miliony rodzin nie dostaną 800 plus w czerwcu! ZUS wydał komunikat

Wiele rodzin dozna w czerwcu sporego rozczarowania. Okazuje się, że nawet 30 procent beneficjentów programu Rodzina 800 plus nie otrzyma pieniędzy w pierwszym terminie. Wyjaśniamy, co jest tego przyczyną.

500 plus, które w tym roku zostało przekształcone w 800 plus, to ogromne wsparcie dla milionów rodzin w naszym kraju. Według oficjalnych danych, pieniądze w ramach prorodzinnego świadczenia otrzymuje ponad 5 milionów dzieci.

POPULARNE DZIŚ: Złe wieści dla klientów PKO BP, mBanku, ING oraz Alior. Klamka zapadła?

800 plus nie wpłynie w czerwcu. Wyjaśniamy, o co chodzi

Świadczenie 800 plus przysługuje każdej rodzinie posiadającej dzieci do 18. roku życia. Jednakże aby otrzymywać pieniądze od ZUS, należy o nie zawnioskować. Złożenie szeregu poprawnie wypełnionych dokumentów to jednak nie wszystko.

Wygrała milion zł w „Milionerach”. Gdy zobaczyła przelew od TVN, nie było jej do śmiechu

Albowiem trzeba również – a może przede wszystkim? – zmieścić się w ustawowym terminie. Jak poinformował ZUS, pod koniec kwietnia aż 30 proc. uprawnionych do pobierania świadczenia nie złożyło kompletu niezbędnych dokumentów. Oznacza to, że nie otrzymają w przyszłym miesiącu świadczenia. Czas był do końca kwietnia. Co teraz?

Wniosek o 800 plus złożony do końca kwietnia gwarantuje ciągłość wypłat. Dzięki temu świadczenie wychowawcze trafi do rodziców jeszcze w czerwcu, nie trzeba będzie się więc martwić o ewentualny brak dochodu. Złożenie wniosku o wypłatę 800 plus po terminie oznacza dłuższe oczekiwanie na wypłatę. Jeżeli wpłynie w maju, to Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaci świadczenie do końca lipca z wyrównaniem od czerwca. Złożenie wniosku o 800 plus w czerwcu oznacza, że pieniądze trafią na konto do końca sierpnia z wyrównaniem od czerwca” – podaje portal wydarzenia.interia.pl. Oznacza to, że spóźnialscy będę musieli czekać na pieniądze nawet o 2 miesiące dłużej.

Emilian Kamiński zadał swojej żonie pytanie chwilę przed śmiercią. Serce pęka

Znany i ceniony warszawski aktor Emilian Kamiński zmarł drugiego dnia świąt 2022 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Osierocił dwóch synów i zostawił żonę,...

Sylwester Maciejewski zatrzymany przez policję. Co zrobił Solejuk z „Rancza”?

Serial "Ranczo" widział chyba każdy z nas. Produkcja ta zaskarbiła sobie sympatię milionów Polaków, a postacie w niej grające zyskały status kultowy. Jedną z...

POPULARNE DZIŚ