Strona głównaWiadomości KrajPolitykaOgromne podwyżki rachunków za gaz i prąd. Zobacz co planuje Donald Tusk...

Ogromne podwyżki rachunków za gaz i prąd. Zobacz co planuje Donald Tusk i spółka

Już jakiś czas temu informowano, że prąd i gaz w naszym kraju mogą znacznie podrożeć. Nie spodziewano się jednak, że rzeczona podwyżka, która już wkrótce powinna wejść w życie za sprawą Donalda Tuska i jego rządu, może być aż tak dotkliwa. Zobacz, jak bardzo ucierpi twój portfel.

Donald Tusk szumnie zapowiadał, że energia nie będzie aż tak droga, a najbiedniejsi mogą liczyć na tzw. bon energetyczny. Słowa premiera trzeba brać jednak z naprawdę dużym dystansem, bowiem według ekspertów już od lipca za gaz i prąd będziemy płacić o wiele więcej niż dotychczas.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska informowało, że ceny energii wzrosną owszem, lecz jedynie o 30 złotych. Jak się okazuje, faktycznie mogą wzrosnąć o 30, ale procent. Trzeba zaznaczyć, że jest to dolna granica przewidywanego wzrostu cen. Według szacunków banku BNP Paribas, energia zdrożeje nawet o 65 procent! To bez wątpienia uderzy w portfel zwykłego, przeciętnego Polaka.

Wspomniany bon energetyczny dla najbiedniejszych na pewno nie zrekompensuje podwyżek cen i jest jedynie marnym pocieszeniem. Tusk kolejny raz łamie ważną dla społeczeństwa deklarację, a przy obecnej inflacji, drożyzna na energię może pogrążyć domowy budżet niejednego z nas.

Oczywiście rząd działa, jak sam zaznacza, w dobrej wierze i podwyżka rachunków ma być wpisana w ideę walki o klimat. Opozycja już zdążyła wykorzystać informację o wzroście cen za energię, aby uderzyć w Tuska i spółkę.

Emilian Kamiński zadał swojej żonie pytanie chwilę przed śmiercią. Serce pęka

Znany i ceniony warszawski aktor Emilian Kamiński zmarł drugiego dnia świąt 2022 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Osierocił dwóch synów i zostawił żonę,...

Sylwester Maciejewski zatrzymany przez policję. Co zrobił Solejuk z „Rancza”?

Serial "Ranczo" widział chyba każdy z nas. Produkcja ta zaskarbiła sobie sympatię milionów Polaków, a postacie w niej grające zyskały status kultowy. Jedną z...

POPULARNE DZIŚ