Strona głównaMediaKłopoty TVN-u. Właściciel stacji właśnie opublikował dane

Kłopoty TVN-u. Właściciel stacji właśnie opublikował dane

Stacja TVN znów znalazła się w tarapatach. I to całkiem sporych. Niepokojące informacje ujawnił sam właściciel Grupy TVN. Tak źle nie było od dawna. 

TVN od lat uznawany jest za najpotężniejszą komercyjną stację telewizyjną w Polsce. W ostatnich latach coraz częściej jednak nad Wiertniczą zbierają się czarne chmury.

Jeśli nie z powodu ataków poprzedniego rządu na TVN, to z przyczyn finansowych i słabnących wyników oglądalności. Tym razem sam Warner Bros. Discovery opublikował dane, które jasno wskazują, że przed TVN-em niekoniecznie rysuje się świetlana przyszłość.

TVN z problemami. Są oficjalne dane

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, powołując  się na dane właściciela stacji, „segment telewizyjny Warner Bros. Discovery, obejmujący m.in. Grupę TVN, w minionym kwartale zanotował spadek przychodów o 8 proc. do 5,12 mld dolarów. Te z dystrybucji kanałów zmalały o 7 proc. od 2,8 mld dolarów, a z reklam – o 11 proc. do 1,99 mld”.

To największy spadek w tym segmencie od wielu lat. Szczególnie odczuwalne są negatywne tendencje właśnie na rynku polskim.

Jak bowiem wiadomo, w naszym kraju TVN – zwłaszcza w warstwie informacyjnej – jest krytykowany, a nawet bojkotowany przez spory procent społeczeństwa. Nie pomaga fakt, że telewidzowie każdej stacji „odpływają” do Internetu.

Emilian Kamiński zadał swojej żonie pytanie chwilę przed śmiercią. Serce pęka

Znany i ceniony warszawski aktor Emilian Kamiński zmarł drugiego dnia świąt 2022 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Osierocił dwóch synów i zostawił żonę,...

Sylwester Maciejewski zatrzymany przez policję. Co zrobił Solejuk z „Rancza”?

Serial "Ranczo" widział chyba każdy z nas. Produkcja ta zaskarbiła sobie sympatię milionów Polaków, a postacie w niej grające zyskały status kultowy. Jedną z...

POPULARNE DZIŚ