Strona głównaInneChora na raka piersi Monika Olejnik apeluje do kobiet. Masz te objawy?...

Chora na raka piersi Monika Olejnik apeluje do kobiet. Masz te objawy? Nie ignoruj ich

Znana dziennikarka Monika Olejnik przeżywa bardzo trudny czas. Wieloletnia pracownica między innymi TVP czy TVN-u dowiedziała się niedawno, że choruje na nowotwór złośliwy piersi. 67-latka dzielnie stawia czoła chorobie i zarazem ma ważny apel do innych kobiet.

Monika Olejnik jest już po koniecznej operacji i teraz czeka ją mozolny powrót do zdrowia. Najważniejsze jednak jest już za nią i gospodyni takich publicystycznych programów jak choćby „Prosto w oczy” czy „Kropka nad i” powinna na szczęście wymknąć się tej straszliwej chorobie.

„Profilaktyka i wczesne i wykrycie nowotworu może uratować życie. Nie bójcie się pytać lekarzy co jeszcze warto przebadać! Jeśli tylko minutę w miesiącu poświęcicie na pytanie – Czy się badasz/badałaś profilaktycznie? To wszyscy będziemy szczęśliwsi” – napisała Olejnik na swoim Instragramie.

Masz te objawy? Nie zwlekaj i pędź do lekarza!

Ważne jest zauważenie, że objawy raka piersi mogą się różnić u różnych osób, a także mogą być inne w różnych stadiach choroby. Niemniej jednak istnieją pewne objawy, na które warto zwrócić uwagę i skonsultować się z lekarzem, jeśli wystąpią. Oto kilka możliwych pierwszych objawów raka piersi:

  1. Guz lub grudka w piersi, lub pod pachą.
  2. Zmiana kształtu lub wielkości piersi.
  3. Niewyjaśniona zmiana w skórze piersi, takie jak zgrubienie, obrzęk, zaczerwienienie lub pomarańczowy kolor.
  4. Obrzęk lub wypukłość w okolicach sutka.
  5. Wyciek z sutka, który może być krwawy, klarowny lub ropny.
  6. Skóra na piersi, która wygląda jak pomarańczowa skórka (tzw. skórka pomarańczowa).
  7. Zmiany w wyglądzie lub kształcie sutka, takie jak wciągnięcie, skrzywienie lub zmarszczki.
  8. Ból w piersi lub sutku, który nie ustępuje.

Nowotwór piersi przy obecności guza zwiastować może także szereg objawów towarzyszących, takich jak bóle pleców po stronie chorej piersi, duszności czy nieoczekiwana utrata masy ciała.

Emilian Kamiński zadał swojej żonie pytanie chwilę przed śmiercią. Serce pęka

Znany i ceniony warszawski aktor Emilian Kamiński zmarł drugiego dnia świąt 2022 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Osierocił dwóch synów i zostawił żonę,...

Sylwester Maciejewski zatrzymany przez policję. Co zrobił Solejuk z „Rancza”?

Serial "Ranczo" widział chyba każdy z nas. Produkcja ta zaskarbiła sobie sympatię milionów Polaków, a postacie w niej grające zyskały status kultowy. Jedną z...

POPULARNE DZIŚ