Strona głównaWiadomości KrajPolitykaMorawiecki dziś zeznaje przed komisją ws. wyborów kopertowych. "Liczę, że dostanę order"

Morawiecki dziś zeznaje przed komisją ws. wyborów kopertowych. „Liczę, że dostanę order”

Już dzisiaj odbędzie się bardzo ważne przesłuchanie przez komisję ds. wyborów kopertowych. Po południu zeznawać będzie były premier Polski Mateusz Morawiecki, jeden z głównych zamieszanych w wydanie prawie 100 milionów złotych na wybory kopertowe, które finalnie się nie odbyły.

Przypomnijmy, że na początku maja 2020 roku Morawiecki zlecił Poczcie Polskiej przygotowania do realizacji wyborów kopertowych w trybie korespondencyjnym. Poszło na kilkadziesiąt milionów złotych, a mówi się nawet o 100 milionach. Wybory nie doszły do skutku, co wywołało ogromny skandal.

Morawiecki kpi z komisji

Były premier stara się pokazać, że w najmniejszym stopniu nie czuje strachu i do końca będzie bronił swoich przekonań. To będzie fascynujące przeżycie. Spodziewam się orderu od komisji za to, że staraliśmy się zrealizować zapisy Konstytucji i wykonać polecenie marszałek Sejmu o przeprowadzeniu wyborów prezydenckich 10 maja – powiedział Morawiecki.

Przed komisją Morawiecki stanie po południu, a transmisje z tego wydarzenia przeprowadzą niektóre media. Przewodniczący komisji z ramienia Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński chce zamknąć raport do końca maja. Jako ostatni zeznawać będzie prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, który już raz miał tę przyjemność.

Najpierw jednak zobaczymy, co do powiedzenia ma Morawiecki, który zdaniem Jońskiego bezprawnie odebrał PKW możliwość przeprowadzenia wyborów.

Emilian Kamiński zadał swojej żonie pytanie chwilę przed śmiercią. Serce pęka

Znany i ceniony warszawski aktor Emilian Kamiński zmarł drugiego dnia świąt 2022 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Osierocił dwóch synów i zostawił żonę,...

Sylwester Maciejewski zatrzymany przez policję. Co zrobił Solejuk z „Rancza”?

Serial "Ranczo" widział chyba każdy z nas. Produkcja ta zaskarbiła sobie sympatię milionów Polaków, a postacie w niej grające zyskały status kultowy. Jedną z...

POPULARNE DZIŚ