Strona głównaWiadomości KrajPolitykaNajnowsze sondaże wyborów parlamentarnych. Tusk ma problem

Najnowsze sondaże wyborów parlamentarnych. Tusk ma problem

Już 9 czerwca czekają nas wybory do europarlamentu. Polacy wybiorą 53 europosłów, którzy sprawować będą pięcioletnią kadencję. Najnowszy sondaż wyborczy pokazuje, jak wielka walka toczy się pomiędzy Prawem i Sprawiedliwością a Koalicją Obywatelską.

Najnowszy sondaż przeprowadziła firma Research Partner na panelu Ariadna w dniach 10-13 maja. Grupa pytanych liczyła 1051 osób. Co wiemy na ten moment?

Jeszcze kilka tygodni temu w większości sondaży przodowała Koalicja Obywatelska z niewielką przewagą nad Prawem i Sprawiedliwością. Według wspomnianego wyżej najnowszemu sondażowi trend ten obrócił się i teraz to ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego objęło prowadzenie w wyścigu.

Wyniki sondaży. Tusk nie będzie zadowolony

Według sondażu PiS może liczyć na poparcie sięgające 31,5 proc., z kolei Koalicja Obywatelska na 29,7 proc. Różnice rzecz jasna nie są wielkie, ale przewaga PiS-u wynosi już prawie 2 proc.

Na dalszych miejscach uplasowała się trzecia droga (11,4 proc.), ex aequo Lewica i Konfederacja (9,1 proc.), natomiast Bezpartyjni Samorządowcy zgromadzili ledwie 1,5 proc.

Według badań aż 77 proc. Polaków chce wziąć udział w wyborach.

Emilian Kamiński zadał swojej żonie pytanie chwilę przed śmiercią. Serce pęka

Znany i ceniony warszawski aktor Emilian Kamiński zmarł drugiego dnia świąt 2022 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Osierocił dwóch synów i zostawił żonę,...

Sylwester Maciejewski zatrzymany przez policję. Co zrobił Solejuk z „Rancza”?

Serial "Ranczo" widział chyba każdy z nas. Produkcja ta zaskarbiła sobie sympatię milionów Polaków, a postacie w niej grające zyskały status kultowy. Jedną z...

POPULARNE DZIŚ