Strona głównaWiadomości KrajSpołeczeństwoOto najstarszy maturzysta w Polsce. Nie uwierzysz, ile ma lat

Oto najstarszy maturzysta w Polsce. Nie uwierzysz, ile ma lat

Jak zwykle każdego roku w maju, uczniowie szkoły średniej przystępują do egzaminów maturalnych. Oprócz młodych, nastoletnich mężczyzn i kobiet do matury podejść mogą także osoby w dowolnym wieku. W Kaliszu doszło do bezprecedensowego wydarzenia pod tym względem.

W Kaliszu (województwo zachodniopomorskie) do tak zwanego egzaminu dojrzałości 85-letni Józef Peruga. Napisał maturę z języka polskiego, niemieckiego oraz matematyki, a wczoraj zaliczył jeszcze egzamin z geografii. Teraz pozostaje mu cierpliwie czekać na wyniki, a cierpliwości panu Józefowi raczej zabraknąć nie powinno, zważywszy na to, ile zwlekał z napisaniem matury.

O Panu Józefie więcej dowiadujemy się z profilu na Facebooku należącym do prezydenta miasta, Krystiana Kinastowskiego, który rzecz jasna nie omieszkał pogratulować seniorowi tego ważnego w jego życiu wydarzenia.

„Urodzony w okolicach Turku Józef Peruga mieszka w naszym mieście ponad 20 lat. W czasie wojny, jako małe dziecko, był więźniem niemieckiego obozu. Mieszkał w kilku rejonach kraju, między innymi w Kowarach. Przez lata pracował jako kierowca autobusów i ciężarówek

Panie Józefie, pana postawa budzi szacunek i uznanie. Gratuluję, niezależnie od wyników egzaminów jest Pan wzorem dla nas wszystkich !” – czytamy na profilu Kinastowskiego.

Starszy mężczyzna bez wątpienia udowodnił, że nigdy nie jest za późno na to, aby nadrobić luki w nauce i wykształceniu. Panu Józefowi wypada życzyć stuprocentowych wyników i stu lat!

Emilian Kamiński zadał swojej żonie pytanie chwilę przed śmiercią. Serce pęka

Znany i ceniony warszawski aktor Emilian Kamiński zmarł drugiego dnia świąt 2022 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Osierocił dwóch synów i zostawił żonę,...

Sylwester Maciejewski zatrzymany przez policję. Co zrobił Solejuk z „Rancza”?

Serial "Ranczo" widział chyba każdy z nas. Produkcja ta zaskarbiła sobie sympatię milionów Polaków, a postacie w niej grające zyskały status kultowy. Jedną z...

POPULARNE DZIŚ