Strona głównaWiadomości KrajPolitykaCzy Donald Tusk powinien obawiać się zamachu? "Taki plan może leżeć u...

Czy Donald Tusk powinien obawiać się zamachu? „Taki plan może leżeć u Putina na stole”

Wydarzenia na Słowacji rzuciły blady strach na europejskich polityków. W zamachu o mały włos życia nie stracił premier tamtego kraju, Robert Fico. Mężczyzna obecnie przebywa w szpitalu i jego stan jest bardzo poważny. Czy najważniejsi polscy politycy mają się czego obawiać?

Swój uzasadniony niepokój w tej sprawie wyraził generał Piotr Pytel, były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Na łamach „Newsweeka” Pytel jasno zakomunikował, że wizja zamachu na premiera Donalda Tuska wcale nie jest tak nierealna, jak może się wydawać.

Czy Donald Tusk jest w niebezpieczeństwie?

Zdaniem generała Donald Tusk to w tej chwili absolutny gwarant rozwoju Polski jako takiej oraz jej rozwoju w kierunku Zachodu. Szef rządu zapewnia też ograniczenie rosyjskich wpływów, w przeciwieństwie do opozycji w postaci Prawa i Sprawiedliwości, która według Pytla sprzyja naszym wschodnim sąsiadom.

– Polska musi liczyć się z tym, że na Kremlu jest opcja przeprowadzenia zamachu na polskiego premiera. Taki plan może leżeć u Putina na stole – ostrzega Pytel.

Generał zaznacza, że Rosja ma możliwość przeprowadzenia takiego zamachu w bardzo sprytny i szybki sposób. Tusk w najbliższym czasie może okazać się Kremlowi bardzo „nie na rękę”.

Czy w Polsce dojdzie do zamachu? Nie należy siać paniki, lecz w Słowacji zapewne też nikt nie przypuszczał, że stanie się to, co się stało…

 

Emilian Kamiński zadał swojej żonie pytanie chwilę przed śmiercią. Serce pęka

Znany i ceniony warszawski aktor Emilian Kamiński zmarł drugiego dnia świąt 2022 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Osierocił dwóch synów i zostawił żonę,...

Sylwester Maciejewski zatrzymany przez policję. Co zrobił Solejuk z „Rancza”?

Serial "Ranczo" widział chyba każdy z nas. Produkcja ta zaskarbiła sobie sympatię milionów Polaków, a postacie w niej grające zyskały status kultowy. Jedną z...

POPULARNE DZIŚ