Strona głównaWiadomości KrajPolitykaMacierewicz odgryza się Tuskowi. "On chce nas przedstawić jako formację rosyjską, ale..."

Macierewicz odgryza się Tuskowi. „On chce nas przedstawić jako formację rosyjską, ale…”

Antoni Macierewicz i Donald Tusk to bez wątpienia dwaj polityczni rywale. Obecny premier często atakował byłego ministra obrony narodowej, który o katastrofę Smoleńską oskarżał Federację Rosyjską. Tusk był innego zdania i nigdy nie doszukiwał się spisku w tragicznych wydarzeniach z kwietnia 2010 roku.

Macierewicz przez wiele lat chciał udowodnić, że katastrofa smoleńska to skutek działań Kremla. Jedni się z nim zgadzali, drudzy uważali go za maniaka, który nie potrafi pogodzić się z porażką. Do tych drugich zawsze należał Donald Tusk.

Macierewicz był często atakowany przez Tuska i nie inaczej było wczoraj. – W okolicy Macierewicza działały osoby, które rozbroiły polską armię. Pętla informacji, które gromadzimy, zaciska się wokół Macierewicza. Mówię o tym bez satysfakcji. To jest coś upiornego, że ten człowiek miał taki wpływ na to, co się działo w Polsce – powiedział Tusk.

Macierewicz odpowiada Tuskowi

W wywiadzie, który ukazał się dzisiaj na portalu wpolityce.pl Macierewicz odgryzł się Tuskowi i zarzucił mu działania prorosyjskie pod sprytną maską oskarżania o takie powiązania opozycji.

– Tusk atakuje mnie za likwidację WSI. Atakuje za pokazanie odpowiedzialności Rosji za zbrodnię smoleńską. Za wszelką cenę chroni Putina w tej sprawie i oskarża polskich pilotów – stwierdził Macierewicz.

– To jest jego obecny cel działania. Siebie chce pokazać jako walczącego z prorosyjskością, a tak naprawdę przywołuje działania, które to my zrobiliśmy. Za wszelką cenę chce nas przedstawić jako formację rosyjską, gdy tymczasem to on od dawna jest najbardziej prorosyjski – dodał poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Emilian Kamiński zadał swojej żonie pytanie chwilę przed śmiercią. Serce pęka

Znany i ceniony warszawski aktor Emilian Kamiński zmarł drugiego dnia świąt 2022 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Osierocił dwóch synów i zostawił żonę,...

Sylwester Maciejewski zatrzymany przez policję. Co zrobił Solejuk z „Rancza”?

Serial "Ranczo" widział chyba każdy z nas. Produkcja ta zaskarbiła sobie sympatię milionów Polaków, a postacie w niej grające zyskały status kultowy. Jedną z...

POPULARNE DZIŚ