Strona głównaWiadomości KrajPolitykaPrezydent spotkał się z głodującymi rolnikami, którzy nadal czekają na wizytę Donalda...

Prezydent spotkał się z głodującymi rolnikami, którzy nadal czekają na wizytę Donalda Tuska

Rolnicy ze Związku Rolniczego „Orka” prowadzą w Sejmie strajk głodowy. 9 maja dzięki przepustkom ofiarowanym przez Prawo i Sprawiedliwość oraz Konfederacje weszli do budynku i zażądali rozmowy z premierem Polski Donaldem Tuskiem.

Rolnicy ubolewają nad kondycją ich fachu i chcą porozmawiać z premierem o problemach, którymi muszą się zmagać i o unijnym Zielonym Ładzie. Mimo tego, że mija już 13 dzień ich strajku, a dziewiąty głodówki, Donald Tusk nie znalazł dla nich choć małej chwili. Inaczej było z prezydentem Andrzejem Dudą.

Duda obecny był dziś w Sejmie, ponieważ toczyły się tam bardzo ważne dyskusje w sprawie bezpieczeństwa granic naszego kraju. Z sejmowej mównicy przemawiał Minister Obrony Narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, który przedstawił swój plan m.in. na dozbrojenie polskiej armii.

Duda, wychodząc, zatrzymał się przy protestujących rolnikach i zamienił z nimi kilka słów. Szczegóły rozmów pomiędzy głową państwa a związkowcami nie są znane. Wiadomo jednak, że dwóch z nich w wyniku głodówki źle się poczuło i musiało poddać się krótkiej hospitalizacji. Czterech z nich kontynuuje protest, choć jak sami przyznają, ich morale spadają.

Zielony Ład bez wątpienia mocno uderzy w interesy rolników. Poza tym protestują też przeciwko niekontrolowanemu napływowi zbóż z objętej wojną Ukrainy. Wielu z nich martwi się, że w wyniku unijnych regulacji będą zmuszeni do sprzedaży swojego gospodarstwa i zmiany zawodu.

Emilian Kamiński zadał swojej żonie pytanie chwilę przed śmiercią. Serce pęka

Znany i ceniony warszawski aktor Emilian Kamiński zmarł drugiego dnia świąt 2022 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Osierocił dwóch synów i zostawił żonę,...

Sylwester Maciejewski zatrzymany przez policję. Co zrobił Solejuk z „Rancza”?

Serial "Ranczo" widział chyba każdy z nas. Produkcja ta zaskarbiła sobie sympatię milionów Polaków, a postacie w niej grające zyskały status kultowy. Jedną z...

POPULARNE DZIŚ