Strona głównaZOBACZKaczyński i Macierewicz dotkliwie ukarani przez Komisję Etyki. Zobacz za co

Kaczyński i Macierewicz dotkliwie ukarani przez Komisję Etyki. Zobacz za co

Dwaj posłowie Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński oraz Antoni Macierewicz zostali ukarani przez Komisję Etyki za swoje niestosowne zachowania. Dla prezesa partii to już zresztą któraś kara z kolei.

Komisja Etyki Poselskiej zebrała się ostatnio i debatowała nad zachowaniem obu panów. Jarosław Kaczyński w trakcie jeden miesięcznic smoleńskich wszedł w pyskówkę z aktywistą. Polityk nazwał mężczyznę „gówniarzem” oraz „zasr***m gnojem”, co Komisja Etyki uznała za wysoce niestosowne i wlepiła mu naganę.

74-latkowi trzeba jednak oddać, że zareagował na wyjątkowo obelżywe głosy z tłumu, które krzyczały, że „będzie siedział” i wyzywały go najbardziej prymitywnymi określeniami, których nawet nie powinno się cytować.

Macierewicz z kolei również naganą ukarany został za szarpaninę pod Sejmem, kiedy to nie chciano do niego wpuścić dwóch skazanych byłych członków PiS-u, Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Strażnicy marszałkowscy zaprotestowali i właśnie wtedy były Minister Obrony Narodowej użył wobec nich siły.

Dla Kaczyńskiego to już recydywa

Kaczyński jest posłem w tej kadencji zaledwie od kilku miesięcy, a już zdołał nazbierać od Komisji Etyki aż cztery nagany, co czyni go pod tym względem recydywistą. Dla Macierewicza jest to pierwsza kara w tej kadencji. Przypomnijmy, że nagana to najsurowsze, co może orzec Komisja Etyki.

– Bycie posłem zobowiązuje do pewnych zachowań, a bycie liderem partii zobowiązuje do zachowań wymagających jeszcze większej kultury – powiedziała w uzasadnieniu przewodnicząca Komisji Etyki Poselskiej Izabela Katarzyna Mrzygłocka (KO).

Emilian Kamiński zadał swojej żonie pytanie chwilę przed śmiercią. Serce pęka

Znany i ceniony warszawski aktor Emilian Kamiński zmarł drugiego dnia świąt 2022 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Osierocił dwóch synów i zostawił żonę,...

Sylwester Maciejewski zatrzymany przez policję. Co zrobił Solejuk z „Rancza”?

Serial "Ranczo" widział chyba każdy z nas. Produkcja ta zaskarbiła sobie sympatię milionów Polaków, a postacie w niej grające zyskały status kultowy. Jedną z...

POPULARNE DZIŚ