Strona głównaWiadomości KrajPolitykaOdważne słowa Macieja Wąsika ws. wojny i Tuska. "Gdyby nie PiS, to...

Odważne słowa Macieja Wąsika ws. wojny i Tuska. „Gdyby nie PiS, to Ukraina..”

Maciej Wąsik w ostatnich miesiącach bez wątpienia wyrósł na jedną z bardziej znanych postaci w polskiej polityce. Ułaskawiony przez prezydenta Andrzeja Dudę poseł Prawa i Sprawiedliwości wraz z Mariuszem Kamińskim stał się ogromnym przedmiotem sporu pomiędzy władzą a opozycją.

Wąsik był dzisiaj gościem Telewizji wPolsce, gdzie odpowiadał na wiele pytań związanych z obecnie najbardziej palącymi tematami. Członek Prawa i Sprawiedliwości przypomniał o twardej postawie jego partii tuż po wybuchu wojny. Jego zdaniem, gdyby nie wsparcie udzielone przez ówczesną władzę, Ukraina mogłaby tak skutecznie nie bronić się przed rosyjskim agresorem.

– Gdyby nie rząd Prawa i Sprawiedliwości, gdyby nie polski rząd Mateusza Morawieckiego, to nie wiem, czy Ukraina w 2022 roku obroniłaby się przed Rosją. Gdyby nie ogromne wsparcie, które udzielimy Ukrainie – my jako Polska, ale także na arenie międzynarodowej, kiedy premier Mateusz Morawiecki zrugał kanclerza Niemiec za te 5000 hełmów, które chciał wysłać na Ukrainę. Gdyby nie nasza twarda postawa na arenie międzynarodowej. Byliśmy ambasadorem Kijowa w załatwianiu broni dla Ukrainy (…) Nie mieliśmy w tych działaniach jakiegoś wyjątkowego wsparcia opozycji – stwierdził Wąsik.

Wąsik: Rządem prorosyjskim był rząd Tuska

Oczywiście przy okazji takiego wywiadu, nie mogło zabraknąć uderzenia w największego politycznego rywala PiS-u, Donalda Tuska. Wzajemne oskarżanie się o prorosyjskość z obu stron wydaje się nie mieć końca.

– Prawdziwym prorosyjskim rządem w Polsce był rząd Donalda Tuska. Obawiam się, że dzisiejszy rząd Donalda Tuska także prowadzi politykę, która jest korzystna dla Rosji, bo buduje ogromne konflikty wewnętrzne – oznajmił 54-latek.

– Diabeł ubrał się w ornat i ogonem na mszę dzwoni. Polski rząd PiS był rządem polskim, działał w interesie Polski. Znamy natomiast rząd tych, którzy ten interes mają na jakimś marginesie. Zablokowanie CPK to jest działanie prorosyjskie – dodał Wąsik.

Zapewne nie trzeba będzie długo czekać na odpowiedź premiera. Koalicja Obywatelska niedawno wypuściła spot, w którym wprost oskarża Prawo i Sprawiedliwość o działania na rzecz Rosji. Dzisiejsza polityka najwyższego szczebla powoli streszcza się do tego, kto bardziej oskarży rywala o powiązania z Putinem…

Emilian Kamiński zadał swojej żonie pytanie chwilę przed śmiercią. Serce pęka

Znany i ceniony warszawski aktor Emilian Kamiński zmarł drugiego dnia świąt 2022 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Osierocił dwóch synów i zostawił żonę,...

Sylwester Maciejewski zatrzymany przez policję. Co zrobił Solejuk z „Rancza”?

Serial "Ranczo" widział chyba każdy z nas. Produkcja ta zaskarbiła sobie sympatię milionów Polaków, a postacie w niej grające zyskały status kultowy. Jedną z...

POPULARNE DZIŚ