Strona głównaWiadomości KrajSpołeczeństwoNie uwierzysz, co ludzie przepisywali na fundację Tadeusza Rydzyka. Majątek duchownego pod...

Nie uwierzysz, co ludzie przepisywali na fundację Tadeusza Rydzyka. Majątek duchownego pod lupą

Tadeusz Rydzyk funkcjonuje w świadomości przeciętnego Polaka jako osoba na wskroś kontrowersyjna i lubiąca pieniądze. Słynne luksusowe auto przekazane przez bezdomnego, to dzisiaj już niemalże legenda na stałe przypięta do jego liturgicznych szat.

Rydzyk to założyciel Radia Maryja i Telewizji Trwam oraz prezes fundacji Lux Veritati, która bardzo dobrze prosperuje dzięki datkom i darowiznom ludzi wierzących. Jeżeli przyjrzymy się majątkowi fundacji, śmiało dostrzeżemy, z jak wielką pieniężną skalą mamy do czynienia.

Serwis Wprost.pl postanowił zbadać źródła dochodu fundacji. Okazuje się bowiem, że ofiary pieniężne to tylko pewna część kwot, jakie regularnie wpływają na jej konto dzięki dobroduszności i hojności innych. Do fundacji należą bowiem nieruchomości i grunty przepisane przez fanów ojca Tadeusza Rydzyka.

Ziemia i mieszkania na rzecz Rydzyka

W 2008 roku 84-letnia kobieta przepisała na fundację Rydzyka duże, prawie 90-metrowe mieszkanie we Wrocławiu, które redemptorysta z Torunia spieniężył siedem lat później. Rok później fundacja obłowiła się jeszcze bardziej.

Rydzyk i Lux Veritati w 2009 roku zostali właścicielami dużej działki w Kazimierzu Dolnym. Fundacja otrzymała ją od 83-latki, która w zamian chciała jedynie dożywotniej opieki oraz załatwienia formalności związanych z pogrzebem. Trzeba przyznać, że nie jest to wygórowana cena w zamian za duży kawał ziemi.

W 2016 roku w ręce fundacji wpadło 35-metrowe mieszkanie w Lublinie, które oddała 74-letnia fanka Radia Maryja.

Rydzyk buduje za miliony. W tle politycy Prawa i Sprawiedliwości

Według informacji, do których dotarł portal Wprost.pl, fundacja Rydzyka rozpoczęła budowlę w centrum Warszawy. Chodzi konkretnie o trzy duże budynki, w których zmieści się aż 10 mieszkań o sporej powierzchni – nawet 130-metrowych. Budowę oficjalnie zleciła kobieta z fundacji Lux Veritati, która odpowiada tam za finanse.

Budowle mają pochłonąć około 2,5 miliona złotych, jednak nie to w tej sprawie jest najciekawsze. Jak donosi wspomniany portal, właścicielami nieruchomości są duchowni ściśle związani z ojcem Rydzykiem, a także członkowie Prawa i Sprawiedliwości.

Wnioski niech każdy wyciągnie sobie sam…

Emilian Kamiński zadał swojej żonie pytanie chwilę przed śmiercią. Serce pęka

Znany i ceniony warszawski aktor Emilian Kamiński zmarł drugiego dnia świąt 2022 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Osierocił dwóch synów i zostawił żonę,...

Sylwester Maciejewski zatrzymany przez policję. Co zrobił Solejuk z „Rancza”?

Serial "Ranczo" widział chyba każdy z nas. Produkcja ta zaskarbiła sobie sympatię milionów Polaków, a postacie w niej grające zyskały status kultowy. Jedną z...

POPULARNE DZIŚ