Strona głównaWiadomości KrajPolitykaNajnowszy sondaż w sprawie Donalda Tuska. Czy Polacy są zadowoleni z jego...

Najnowszy sondaż w sprawie Donalda Tuska. Czy Polacy są zadowoleni z jego rządów?

Donald Tusk jest u władzy krótko, lecz już wystarczająco długo, by można wyciągnąć jakieś wnioski. „Super Express” przeprowadził wśród naszych rodaków sondaż, na temat tego, czy są zadowoleni z obecnej pracy premiera i całego rządu.

„Jak oceniasz tempo wprowadzanych zmian przez rządzącą koalicję” – brzmiało pytanie sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster na zlecenie wspomnianego źródła. Badanie to zrealizowano 19 maja metodą CAWI na próbie 1031 dorosłych Polaków.

Według wyników, aż 50 procent ankietowanych odpowiedziało, że źle ocenia dotychczasowe rządy Tuska. Opcję „dobrze” zaznaczyło 36 procent badanych, natomiast 14 procent z nich nie miało własnego zdania na ten temat.

– Politycy koalicji popełnili szereg błędów. Rozpoczęli od rozliczeń poprzedników i utworzyli w tym celu komisje, które niczego nie wyjaśniają, a zaniedbali największe potrzeby Polaków. Poza tym nie nie realizują obietnic z kampanii. Priorytety i akcenty zostały po prostu źle rozłożone – tłumaczy na łamach „Super Expressu” politolog profesor Kazimierz Kik.

Na pewno na wyniki sondaży wpływ ma również ogólna niechęć, którą część Polaków darzy byłego przewodniczącego Rady Europejskiej. Mało tego, obserwując nasze społeczeństwo, można właściwie spotkać prosty podział na dwie grupy: ci, którzy są wielkimi zwolennikami Tuska oraz ci, którzy go wręcz nienawidzą. Trudno o coś pośrodku.

Emilian Kamiński zadał swojej żonie pytanie chwilę przed śmiercią. Serce pęka

Znany i ceniony warszawski aktor Emilian Kamiński zmarł drugiego dnia świąt 2022 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Osierocił dwóch synów i zostawił żonę,...

Sylwester Maciejewski zatrzymany przez policję. Co zrobił Solejuk z „Rancza”?

Serial "Ranczo" widział chyba każdy z nas. Produkcja ta zaskarbiła sobie sympatię milionów Polaków, a postacie w niej grające zyskały status kultowy. Jedną z...

POPULARNE DZIŚ