Strona głównaWiadomości KrajPolitykaOświadczenie Daniela Obajtka. Czy były prezes Orlenu się ukrywa?

Oświadczenie Daniela Obajtka. Czy były prezes Orlenu się ukrywa?

Nad głową Daniela Obajtka zebrały się w ostatnim czasie gęste, czarne chmury. Były prezes Orlenu ma zostać przesłuchany w sprawie tak zwanej afery wizowej, jednak problem polega na tym, że polityk z ramienia Prawa i Sprawiedliwości unika komisji śledczej jak ognia. Dziś wydał kolejne oświadczenie.

Obajtek miał dzisiaj stawić się na wezwanie w prokuraturze, jednak nie zrobił tego. Kilka dni wcześniej nie przyszedł również na sejmową komisję śledczą w sprawie afery wizowej. Jego zdaniem nie otrzymał stosownego wezwanie, mimo iż przewodniczący komisji Michał Szczerba (KO) twierdził inaczej.

Kolejne oświadczenie Obajtka

Wówczas kandydat PiS-u do Parlamentu Europejskiego wydał oświadczenie i dzisiaj zrobił dokładnie to samo. Umieścił na platformie X (niegdyś Twitter) wpis, w którym tłumaczy powody swoich postępowań.

„Zgodnie z zapowiedzią, przekazałem pełnomocnictwo mojemu adwokatowi do reprezentowania mnie w postępowaniach przed Prokuraturą oraz Sejmową Komisją Śledczą.

Liczę na to – choć nadzieja jest złudna – że będę mógł w spokoju dokończyć prowadzenie kampanii wyborczej.

W uśmiechniętej Polsce wolnego człowieka, bez wyroku i bez spraw toczących się przeciwko, traktuje się jak przestępcę, którego ściga policja i służby, na polityczne zlecenie KO. Jestem inwigilowany, a kiedy nie mogą się ze mną w sposób przewidziany przez prawo skontaktować, to konfiskują legalnie opłacone banery wyborcze. Tak wygląda Polska Donalda Tuska. Chcą zniszczyć wszystko, co przez 8 lat Pis zbudował.

W związku z tym w trybie wyborczym skierowałem kłamliwą publikację Onetu. Analizujemy także oszczercze wypowiedzi Michała Szczerby, które w ostatnim czasie pojawiły się w przestrzeni publicznej. Nie pozwolę, by wmawiać społeczeństwu, że jestem poszukiwany i że jakieś sprawy toczą się przeciwko mnie.

Nie kłaniałem się elitom z Warszawy, nie będę brać udziału w cyrku Koalicji Obywatelskiej. Elitom z Brukseli, jeśli tak wyborcy zdecydują, też kłaniać się nie będę.”

Obajtek, jak sam mówi, znajduje się obecnie poza swoim miejscem zamieszkania, ponieważ jego kampania wyborcza obejmuje obecnie rejony Podkarpacia. Jak informuje jednak Gazeta Wyborcza, 48-latek może pojechać na Słowację lub na Węgry, aby uniknąć złapania przez tajne służby.

Emilian Kamiński zadał swojej żonie pytanie chwilę przed śmiercią. Serce pęka

Znany i ceniony warszawski aktor Emilian Kamiński zmarł drugiego dnia świąt 2022 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Osierocił dwóch synów i zostawił żonę,...

Sylwester Maciejewski zatrzymany przez policję. Co zrobił Solejuk z „Rancza”?

Serial "Ranczo" widział chyba każdy z nas. Produkcja ta zaskarbiła sobie sympatię milionów Polaków, a postacie w niej grające zyskały status kultowy. Jedną z...

POPULARNE DZIŚ