Strona głównaWiadomości KrajPolitykaPrawo i Sprawiedliwość zmieni nazwę? Są już pierwsze propozycje nowego określenia partii

Prawo i Sprawiedliwość zmieni nazwę? Są już pierwsze propozycje nowego określenia partii

Dość nieoczekiwane wieści docierają do nas z kręgów zbliżonych partii Prawa i Sprawiedliwości. Okazuje się bowiem, że partia, na której od samego początku istnienia na czele stoi Jarosław Kaczyński, może zmienić nazwę. Są już nawet pierwsze propozycje.

PiS do życia powołany został w marcu 2001 roku, a więc już 23 lata temu. Od tamtej pory stanowi nieprzejednaną siłę w polskiej polityce. Kaczyński i spółka mieli ogromny wpływ na to, jak w XXI wieku kształtowało się życie naszych rodaków.

Według informacji zdobytych przez portal jedennewsdziennie.pl Prawo i Sprawiedliwość  może w bliżej nieokreślonej przyszłość przejść radykalną zmianę, tzn. zmianę nazwy. Byłby to bardzo radykalny krok i wręcz trudno jest uwierzyć w jego wykonanie.

Prawo i Sprawiedliwość rozważa zmianę nazwy ugrupowania.  Jedna z propozycji nowej nazwy to: Biało-Czerwoniczytamy na wspomnianym portalu.

Kaczyński nie chce zmiany

Z portalem jedennewsdziennie.pl rozmawiał rzekomo jeden z posłów Prawa i Sprawiedliwości, oczywiście pod osłoną anonimowości. Jego zdaniem w partii miały już odbyć się rozmowy na temat zmiany nazwy, lecz póki Jarosław Kaczyński jest jej liderem, do żadnej zmiany nie dojdzie.

O komentarz do tych doniesień pokusił się premier Donald Tusk, tak bardzo lubiący komentować wszelkie wieści z obozu opozycji.

„Media właśnie podały, że w PiS szukają nowej nazwy partii. Przy wypowiadaniu starej nawet liderzy krztuszą się ponoć od śmiechu” – napisał Tusk na platformie X.

Emilian Kamiński zadał swojej żonie pytanie chwilę przed śmiercią. Serce pęka

Znany i ceniony warszawski aktor Emilian Kamiński zmarł drugiego dnia świąt 2022 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Osierocił dwóch synów i zostawił żonę,...

Sylwester Maciejewski zatrzymany przez policję. Co zrobił Solejuk z „Rancza”?

Serial "Ranczo" widział chyba każdy z nas. Produkcja ta zaskarbiła sobie sympatię milionów Polaków, a postacie w niej grające zyskały status kultowy. Jedną z...

POPULARNE DZIŚ