Strona głównaNa salonachNewsy z życia gwiazdTo nie była naturalna śmierć? Janusz Rewiński cierpiał na okropną chorobę

To nie była naturalna śmierć? Janusz Rewiński cierpiał na okropną chorobę

We wtorek 4 czerwca Polską wstrząsnęła wiadomość o śmierci Janusza Rewińskiego. Znany satyryk, aktor oraz poseł na Sejm I kadencji zmarł co prawda 3 dni wcześniej. Jednak jego syn zdecydował się poinformować o tym opinię publiczną dopiero wczoraj. Jaka choroba trapiła Janusza Rewińskiego?

Aktor przez „współczesnego” widza w większości przypadków kojarzony jest z rolą Stefana „Siary” Siarzewskiego z filmu komediowego „Kiler” oraz jego drugiej części. Aktywny scenicznie był już jednak znacznie wcześniej – jeszcze w PRL-u.

Na przestrzeni dekad wyrósł na legendę polskiej kinematografii oraz satyry. Ostatnich kilkanaście lat spędzał jednak w samotności. Nie przyjmował żadnych propozycji ról czy występów. W nielicznych wywiadach opowiadał o swoim spokojnym życiu na wsi.

Janusz Rewiński i choroba? Dlaczego zmarł legendarny aktor

O przyczynach śmierci swojego ojca Jonasz Rewiński oficjalnie nie mówi. Nawet jego głośny wpis, w którym przekazał smutne wieści, był dość enigmatyczny. Być może właśnie dlatego, że choroba, z jaką zmagał się Janusz Rewiński nie należała do tych, o których zwykło się mówić otwarcie.

Po tym, jak informacje o odejściu Janusza Rewińskiego obiegły krajowe media, zaczęły pojawiać się komentarze na temat domniemanych przyczyn dramatu. „Depresja to cichy zabójca” – skomentował jeden z mieszkańców miejscowości, w której ostatnie lata życia spędził legendarny „Siara”. Dodatkowo w grę miały wchodzić problemy z alkoholem.

Pożegnanie, którego miało nie być. 1 czerwca Tata stoczył walkę ze swoim stanem zdrowia. Niestety tym razem nie dał rady” – przekazał pogrążony w żałobie syn zmarłego, Jonasz Rewiński.

Emilian Kamiński zadał swojej żonie pytanie chwilę przed śmiercią. Serce pęka

Znany i ceniony warszawski aktor Emilian Kamiński zmarł drugiego dnia świąt 2022 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Osierocił dwóch synów i zostawił żonę,...

Sylwester Maciejewski zatrzymany przez policję. Co zrobił Solejuk z „Rancza”?

Serial "Ranczo" widział chyba każdy z nas. Produkcja ta zaskarbiła sobie sympatię milionów Polaków, a postacie w niej grające zyskały status kultowy. Jedną z...

POPULARNE DZIŚ