Strona głównaInneTrzaskowski stanowczo o Grzegorzu Braunie. "Ubolewam, że..."

Trzaskowski stanowczo o Grzegorzu Braunie. „Ubolewam, że…”

Właśnie odbyły się wybory do Parlamentu Europejskiego. Zwycięstwo Koalicji Obywatelskiej przed Prawem i Sprawiedliwością to jedno, lecz uwagę warto zwrócić także na świetny wynik Konfederacji. To zdaniem prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego niesie za sobą pewne zagrożenie.

Państwowa Komisja Wyborcza dziś rano podała oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. Koalicja Obywatelska zdobyła 37,06 proc., a Prawo i Sprawiedliwość 36,16 proc. głosów. Podium uzupełnia Konfederacja z wynikiem 12,08 proc. Czwarta jest Trzecia Droga, na którą głos oddało 6,91 proc. osób, a ostatnia Lewica zdobyła zaledwie 6,3 proc. głosów.

Tak duże poparcie dla Konfederacji szczególnie uderzyło w Rafała Trzaskowskiego. Prezydent stolicy naszego kraju rzecz jasna bardzo cieszy się, że jego partia po raz pierwszy od 10 lat wygrała wybory z PiS-em, ale jednocześnie ubolewa nad wynikiem Konfederacji.

Braun na cenzurowanym

Trzaskowski wprost mówi o niepokojącej tendencji, czyli o coraz większej liczbie zwolenników opcji narodowych, w tym głównie Konfederacji. 52-latek szczególną uwagę zwrócił na postać posła, a dzisiaj już europosła Grzegorza Brauna, który dostał się do Parlamentu Europejskiego.

– Od wielu, wielu lat mówię, że problem z partiami skrajnymi, populistycznymi, to nie jest problem Polski i Węgier. To problem właściwie wszystkich demokracji. Musimy robić wszystko, by walczyć z propagandą i dezinformacją. Walczyć o to, by siły proeuropejskie miały szanse w Parlamencie Europejskim dyktować warunki – powiedział Trzaskowski, odnosząc się do poparcia dla Konfederacji.

Trzaskowski bezpośrednio uderzył w Grzegorza Brauna, postać w polskiej polityce na wskroś kontrowersyjną:

– Ubolewam, że tacy ludzie też się dostali do PE. Ludzie, którzy nie będą tam zabiegać o polskie interesy. Będą słabi, będą tylko mogli mówić o polskich kompleksach, zamiast walczyć twardo o realizację naszych interesów.

Emilian Kamiński zadał swojej żonie pytanie chwilę przed śmiercią. Serce pęka

Znany i ceniony warszawski aktor Emilian Kamiński zmarł drugiego dnia świąt 2022 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Osierocił dwóch synów i zostawił żonę,...

Sylwester Maciejewski zatrzymany przez policję. Co zrobił Solejuk z „Rancza”?

Serial "Ranczo" widział chyba każdy z nas. Produkcja ta zaskarbiła sobie sympatię milionów Polaków, a postacie w niej grające zyskały status kultowy. Jedną z...

POPULARNE DZIŚ