Strona głównaSportMichał Probierz oszuka wszystkich? O Polsce będzie mówić cała Europa

Michał Probierz oszuka wszystkich? O Polsce będzie mówić cała Europa

Kiedy po dwóch kwadransach towarzyskiego meczu Polski z Turcją Robert Lewandowski złapał się za nogę, nasze serca zadrżały. Uraz kapitana kadry początkowo nie wydawał się poważny, ale szczegółowe badania pokazały co innego. Michał Probierz ma więc spory problem przed meczem z Holandią… ale czy aby na pewno?

Początkowo uspokajano, że zmiana gwiazdora FC Barcelona jest jedynie profilaktyczna i po prostu selekcjoner dmucha na zimne w obliczu zbliżającego się wielkimi krokami starcia z Holandią na mistrzostwach Europy w Niemczech. Mecz z „Oranje” odbędzie się już w niedzielę o godzinie 15:00.

Dzień po wygranej z Turkami Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił, że 35-letni napastnik na pewno nie zagra przeciwko Holandii, a jego występ w kolejnym meczu Euro 2024, gdzie naszym rywalem będzie Austria, stoi pod znakiem zapytania. Innymi słowy, czas bardzo goni.

W najczarniejszym scenariuszu przedstawianym przez dziennikarzy, Lewandowski nie zagra w żadnym z grupowych spotkań, więc możliwe, że ominą go całe mistrzostwa Starego Kontynentu. Bez wątpienia ostatnie w jego karierze, bowiem przy okazji następnych będzie miał już niemalże 40 lat.

Probierz oszuka nas wszystkich na Euro 2024?

Trzeba jednak pamiętać, że naszym selekcjonerem jest Michał Probierz. Jest to trener znany z pewnych nieoczywistych zagrań. Czy jedno z tych nieoczywistych zagrań zastosuje tuż przed meczem z Holendrami? Czas pokaże, jednak nie byłoby w tym nic dziwnego. Nic, co nie pasowałoby do jego charakteru.

Chodzi mianowicie o tak zwaną zasłonę dymną. Uraz Lewandowskiego jest prawdziwy, ale niekoniecznie prawdziwa musi być informacja o długości jego pauzy. Może przecież w cudowny sposób wyleczyć się do niedzieli i wyjść w pierwszym składzie, ku zdumieniu niespodziewających się tego rywali, prawda?

Takie teorie krążą po sieci i znając Probierza, możemy spodziewać się wszystkiego. To typ szkoleniowca, który lubi grać na nosie i używać sztuczek. Jeżeli „Lewy” faktycznie zagra przeciwko Holandii, będzie to doprawdy niezły numer w wykonaniu byłego opiekuna Jagiellonii Białystok. On naprawdę jest do tego zdolny.

Emilian Kamiński zadał swojej żonie pytanie chwilę przed śmiercią. Serce pęka

Znany i ceniony warszawski aktor Emilian Kamiński zmarł drugiego dnia świąt 2022 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Osierocił dwóch synów i zostawił żonę,...

Sylwester Maciejewski zatrzymany przez policję. Co zrobił Solejuk z „Rancza”?

Serial "Ranczo" widział chyba każdy z nas. Produkcja ta zaskarbiła sobie sympatię milionów Polaków, a postacie w niej grające zyskały status kultowy. Jedną z...

POPULARNE DZIŚ