Strona głównaWiadomości KrajOpinieMarek Jakubiak: imigranci są jak niepotrzebne odpady

Marek Jakubiak: imigranci są jak niepotrzebne odpady

TV Republika trafia na tapet po tym, jak na jej antenie kilku polityków pokusiło się o bardzo kontrowersyjne stwierdzenia na temat imigrantów. Po opiniach Jana Pietrzaka oraz Marka Króla teraz szok wywołały słowa Marka Jakubiaka, posła Kukiz’15.

W TV Republika ostatnio trwała zagorzała dyskusja na temat paktu migracyjnego. Marek Król, prawicowy publicysta, powiedział na antenie stacji, że imigrantów przybywających do Europy należy czipować, lub wybrać tańszą opcję i wykonywać im tatuaże na lewej ręce. Takie praktyki mogą mieć tylko jedno skojarzenie.

Słowa te wywołały prawdziwy skandal i są szeroko komentowane w prasie i mediach społecznościowych. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych złożył już w tej sprawie wniosek do sądu, a sprawą ma zająć się prokuratura.

Jakubiak dolewa oliwy do ognia

Stacja TV Republika oczywiście siłą rzeczy także spotkała się ogromną krytyką, mimo iż przecież nie mogła mieć wpływu na takie wypowiedzi swoich gości. Trzeba powiedzieć, że ich dobór przeprowadziła bardzo niefortunnie, ponieważ kolejny gość, Marek Jakubiak, dolał tylko oliwy do ognia.

– Przyjmiemy kilkaset tysięcy, ale to będzie zawsze mało. W ten sposób Niemcy załatwili sobie filtry, które wyciągną z ich państwa niepotrzebnych migrantów, a tych potrzebnych do przemysłu, a to, przypomnę, kilka procent migrantów, którzy chcą pracować, zostawią u siebie. Czyli Polska będzie śmietnikiem, tak jak przewozili do nas tiry niepotrzebnych odpadów – powiedział Jakubiak.

Czytaj także:

Emilian Kamiński zadał swojej żonie pytanie chwilę przed śmiercią. Serce pęka

Znany i ceniony warszawski aktor Emilian Kamiński zmarł drugiego dnia świąt 2022 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Osierocił dwóch synów i zostawił żonę,...

Sylwester Maciejewski zatrzymany przez policję. Co zrobił Solejuk z „Rancza”?

Serial "Ranczo" widział chyba każdy z nas. Produkcja ta zaskarbiła sobie sympatię milionów Polaków, a postacie w niej grające zyskały status kultowy. Jedną z...

POPULARNE DZIŚ