Strona głównaWiadomości KrajOpinieFogiel: Kamiński to człowiek krystalicznie czysty

Fogiel: Kamiński to człowiek krystalicznie czysty

Wciąż nie milkną echa wyroków, jakie otrzymali Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik za udział w tak zwanej aferze gruntowej, która miała miejsce dawno temu, bo w 2007 roku. Panowie dostali prawomocne wyroki i właściwie w każdej chwili mogą zostać odprowadzeni przez policję do zakładu karnego.

W marcu 2015 roku Maciej Wąsik i Mariusz Kamiński zostali skazani na dwa lata pozbawienia wolności za przekroczenie uprawnień we wspomnianej aferze gruntowej. Wówczas im się upiekło, ponieważ zostali ułaskawieni przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Sprawa wróciła jednak do sądu i pod koniec ubiegłego roku Wąsik i Kamiński otrzymali wyroki dwóch lat pozbawienia wolności, a marszałek Sejmu Szymon Hołownia wygasił ich poselskie mandaty. Sytuacja jest rozwojowa i na razie nie wiadomo, jaka przyszłość czeka byłych już posłów Prawa i Sprawiedliwości.

Fogiel broni Kamińskiego

Były rzecznik PiS Radosław Fogiel wziął w obronę Mariusza Kamińskiego, zapewniając, że ten jest człowiekiem absolutnie uczciwym. Fogiel na antenie Radia RMF nie szczędził skazanemu politykowi pochwał.

– Mariusz Kamiński jest człowiekiem honorowym, odważnym, krystalicznie uczciwym. To próba ukarania kogoś za walkę z korupcją. Jest skandalem, że mamy do czynienia z łamaniem prawa na kilku poziomach, a przynajmniej nieprzestrzeganiem, zarówno jeśli chodzi o prezydenckie ułaskawienie, jak i również jeśli chodzi o to, co robi marszałek Hołownia w kwestii mandatów – stwierdził Fogiel.

Czytaj także:

Emilian Kamiński zadał swojej żonie pytanie chwilę przed śmiercią. Serce pęka

Znany i ceniony warszawski aktor Emilian Kamiński zmarł drugiego dnia świąt 2022 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Osierocił dwóch synów i zostawił żonę,...

Sylwester Maciejewski zatrzymany przez policję. Co zrobił Solejuk z „Rancza”?

Serial "Ranczo" widział chyba każdy z nas. Produkcja ta zaskarbiła sobie sympatię milionów Polaków, a postacie w niej grające zyskały status kultowy. Jedną z...

POPULARNE DZIŚ