Strona głównaWiadomości KrajPolitykaMariusz Kamiński rozpoczął strajk głodowy

Mariusz Kamiński rozpoczął strajk głodowy

Mariusz Kamiński uwikłany i później prawomocnie skazany w przebiegu tak zwanej afery gruntowej, rozpoczął w grochowskim areszcie strajk głodowy. Takie informacje przekazał dzisiaj doradca prezydenta Andrzeja Dudy oraz były zastępca Kamińskiego, Błażej Poboży.

20 grudnia 2023 roku Sąd Okręgowy prawomocnie skazał Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika na dwa lata więzienia za przekroczenie uprawnień i popełnienie przestępstw przeciwko wiarygodności dokumentów. Dodatkowo w styczniu 2024 roku marszałek Sejmu Szymon Hołownia zakomunikował, że mandaty obu posłów wygasły.

Obaj byli już politycy Prawa i Sprawiedliwości zostali wczoraj zatrzymani przez policję w Pałacu Prezydenckim i natychmiastowo przewiezieni do aresztu na warszawskim Grochowie. Kamiński i Wąsik rzecz jasna nie poczuwają się do winy i mają zamiar walczyć z wymiarem sprawiedliwości.

Treść oświadczenia

Kamiński poprzez Błażeja Pobożego przekazał oficjalne oświadczenie skierowane do ministra sprawiedliwości Andrzeja Bondara. Odczytał je Błażej Poboży.

„Oświadczam, że skazanie mnie za walkę z korupcją oraz podjęcie bezprawnych działań dot. pozbawienia mnie mandatu poselskiego, traktuję jako akt zemsty politycznej. W związku z tym, jako więzień polityczny, od pierwszego dnia mojego uwięzienia rozpoczynam protest głodowy. Żądam natychmiastowego zwolnienia z więzienia wszystkich członków byłego kierownictwa Centralnego Biura Antykorupcyjnego objętych aktem łaski wydanym w 2015 roku przez prezydenta RP”.

Byli współpracownicy Mariusza Kamińskiego powołali do życia Komitet Obrony Więźniów Politycznych. Chcą także uruchomić zbiórkę, z której cały dochód przekazany zostanie na pomoc rodzinom Kamińskiego oraz Wąsika.

Emilian Kamiński zadał swojej żonie pytanie chwilę przed śmiercią. Serce pęka

Znany i ceniony warszawski aktor Emilian Kamiński zmarł drugiego dnia świąt 2022 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Osierocił dwóch synów i zostawił żonę,...

Sylwester Maciejewski zatrzymany przez policję. Co zrobił Solejuk z „Rancza”?

Serial "Ranczo" widział chyba każdy z nas. Produkcja ta zaskarbiła sobie sympatię milionów Polaków, a postacie w niej grające zyskały status kultowy. Jedną z...

POPULARNE DZIŚ