Strona głównaWiadomości KrajOpinieAndrzej Duda o Kamińskim i Wąsiku: zamknięto krystalicznie uczciwych ludzi

Andrzej Duda o Kamińskim i Wąsiku: zamknięto krystalicznie uczciwych ludzi

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik przebywają obecnie w grochowskim areszcie. Byli posłowie Prawa i Sprawiedliwości mają przed sobą do odsiedzenia dwuletni wyrok za udział w tak zwanej aferze  gruntowej. W obronę wziął ich dzisiaj prezydent Polski, Andrzej Duda.

Andrzej Duda ułaskawił już obu panów, a miało to miejsce w 2015 roku, a więc na samym początku jego pierwszej kadencji. Prezydent zastosował wówczas prawo łaski wobec czterech osób, w tym wobec Kamińskiego i Wąsika, którzy byli wtedy skazani nieprawomocnie przez sąd pierwszej instancji.

Przemówienie Dudy

Andrzej Duda, który już kiedyś ułaskawił obu panów, wygłosił dzisiaj płomienne przemówienie, w którym zaznaczył, że będzie do końca sił walczył o wydostanie z aresztu Kamińskiego i Wąsika.

– Zawsze uważałem i uważam, że ci, którzy walczą z korupcją, powinni znajdować się pod szczególną opieką i szczególną troską ze strony państwa, bo wykonują zadanie niezwykle trudne. Zwłaszcza jeżeli dotyczy to korupcji na najwyższych szczeblach władzy. I za takie działania, za walkę z korupcją na najwyższych szczeblach zostali oni skazani. Zdecydowałem wtedy o ich uniewinnieniu.  Jestem głęboko wstrząśnięty, że zamknięci do więzienia zostali ludzie, którzy są krystalicznie uczciwi – powiedział Duda.

– Nie spocznę, nie przestraszę się. Będę działał w sposób legalny, zgodny z konstytucją i polskim prawem, tak jak zawsze do tej pory, i tymi możliwościami, jakie daje urząd prezydenta RP.

Czytaj także:

Emilian Kamiński zadał swojej żonie pytanie chwilę przed śmiercią. Serce pęka

Znany i ceniony warszawski aktor Emilian Kamiński zmarł drugiego dnia świąt 2022 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Osierocił dwóch synów i zostawił żonę,...

Sylwester Maciejewski zatrzymany przez policję. Co zrobił Solejuk z „Rancza”?

Serial "Ranczo" widział chyba każdy z nas. Produkcja ta zaskarbiła sobie sympatię milionów Polaków, a postacie w niej grające zyskały status kultowy. Jedną z...

POPULARNE DZIŚ