Strona głównaNa salonachNewsy z życia gwiazdAktor Antoni K. skazany za jazdę pod wpływem marihuany

Aktor Antoni K. skazany za jazdę pod wpływem marihuany

Znany aktor Antoni K. został dzisiaj skazany przez Sąd Rejonowy Warszawa-Wola za prowadzenie samochodu pod wpływem marihuany. Do zdarzenia doszło w lutym ubiegłego roku, kiedy to został zatrzymany w środku dnia przez jeden z policyjnych patroli.

Aktor otrzymał wyrok jednego roku ograniczenia wolności z obowiązkiem prac społecznych, które będzie musiał wykonywać w wymiarze 20 godzin w miesiącu. Dodatkowo nie będzie także mógł prowadzić pojazdów przez następne trzy lata.

Kiedy w lutym 2023 roku badanie alkomatem nie wykazało alkoholu we krwi młodego aktora, został on przebadany pod kątem obecności narkotyków w organizmie. Test dał wynik pozytywny, wykryto marihuanę. Zatrzymany tłumaczył wówczas, że zażywa medyczną marihuanę, która pomaga mu leczyć stwardnienie rozsiane.

Aktor nie poczuwa się do winy

Akt oskarżenia przeciwko Antoniemu K. trafił do sądu już w maju ubiegłego roku. Proces miał ruszyć na przełomie października i listopada, ale jak to bywa w takich przypadkach, został kilkukrotnie przekładany. Dzisiaj aktor przyszedł do sądu, by złożyć zeznania i usłyszał wyrok.

– Narkotyków nie używam, co wykazały policyjne testy. Za ślad THC w ślinie odpowiada marihuana medyczna – powiedział Antoni K. podczas dzisiejszej rozprawy.

Aktor rzecz jasna nie czuje się winny. Stwierdził, iż marihuanę zażywał wieczorem przed snem i nie prowadzi samochodu bezpośrednio po jej zażyciu. Sąd miał jednak inne zdanie i mężczyzna został uznany za winnego.

Czytaj także:

Emilian Kamiński zadał swojej żonie pytanie chwilę przed śmiercią. Serce pęka

Znany i ceniony warszawski aktor Emilian Kamiński zmarł drugiego dnia świąt 2022 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Osierocił dwóch synów i zostawił żonę,...

Sylwester Maciejewski zatrzymany przez policję. Co zrobił Solejuk z „Rancza”?

Serial "Ranczo" widział chyba każdy z nas. Produkcja ta zaskarbiła sobie sympatię milionów Polaków, a postacie w niej grające zyskały status kultowy. Jedną z...

POPULARNE DZIŚ