Strona głównaSportLegenda polskiego sportu tłumaczy się z kontrowersyjnego żartu

Legenda polskiego sportu tłumaczy się z kontrowersyjnego żartu

Legendarny polski tyczkarz, złoty medalista olimpijski Władysław Kozakiewicz musiał wytłumaczyć się z niesmacznego żartu, który ostatnio opowiedział na Gali Mistrzów Sportu, podczas której wybierano najlepszych polskich sportowców 2023 roku.

Autor słynnego „gestu Kozakiewicza” wszedł na scenę, aby ogłosić piąte miejsce w plebiscycie dla skoczka Piotra Żyły. Wcześniej jednak zdecydował się opowiedzieć zgromadzonej publice żart.

– Spotkało się dwóch olimpijczyków po siedemdziesiątce. Jeden zgnuśniały, ten drugi się pyta: co ci jest? Boli cię coś? Ten mówi: wiesz, boli mnie wszystko. Ta wątroba, muszę brać kropelki. A jak ty się czujesz? Jak nowo narodzony. Jak to jak nowo narodzony? No tak. Zobacz, nie mam włosów, nie mam zębów i czuję, że chyba zwaliłem w majty – zażartował Kozakiewicz, lecz na jego słowa zareagowano ciszą.

Kozakiewicz oburzony reakcją ludzi

W internecie natychmiastowo wylała się fala krytyki na legendarnego lekkoatletę, bowiem żart ten faktycznie nie należał do zbyt udanych i trudno bronić go nawet tym, iż każdy ma odrębne poczucie humoru.

Redakcja serwisu „Sport.pl” postanowiła skontaktować się z 70-latkiem i zapytać o ten niefortunny moment na Gali Mistrzów Sportu. Kozakiewicz zdaje się być oburzony tym, że to kogoś może oburzać jego żart.

– O Jezus Maria, to, że ktoś robi kupę w majty, jest grube? Nie przesadzajmy. Wielu starszych ludzi robi kupę w majtki i powiedzenie o tym nie jest żadnym grzechem. Na gali byli dorośli ludzie i wszyscy rozumieją, o co chodzi, a jeżeli ktoś nie rozumie tego żartu, to bardzo mi przykro, że nie jest na tyle inteligentny – skwitował mistrz olimpijski z Moskwy w 1980 roku.

Czytaj także:

Emilian Kamiński zadał swojej żonie pytanie chwilę przed śmiercią. Serce pęka

Znany i ceniony warszawski aktor Emilian Kamiński zmarł drugiego dnia świąt 2022 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Osierocił dwóch synów i zostawił żonę,...

Sylwester Maciejewski zatrzymany przez policję. Co zrobił Solejuk z „Rancza”?

Serial "Ranczo" widział chyba każdy z nas. Produkcja ta zaskarbiła sobie sympatię milionów Polaków, a postacie w niej grające zyskały status kultowy. Jedną z...

POPULARNE DZIŚ