Strona głównaWiadomości KrajPolitykaMorawiecki: Chciałbym przejąć funkcję Jarosława Kaczyńskiego

Morawiecki: Chciałbym przejąć funkcję Jarosława Kaczyńskiego

Bez wątpienia Prawo i Sprawiedliwość przeżywa ostatnio bardzo trudny czas. Po ośmiu latach bezwzględnych rządów partia Jarosława Kaczyńskiego musiała oddać władzę. Nowy premier w postaci Donalda Tuska oraz utracona machina do propagandy w postaci Telewizji Polskiej to dla Kaczyńskiego potężny cios.

Prezes PiS-u ma już 74 lata na karku i od dawna mówi się o jego przejściu na zasłużoną emeryturę. On sam niejednokrotnie również zwracał uwagę na fakt, iż jego czas powoli się kończy i 2024 rok może być dla niego ostatnim w roli prezesa. Mimo to, jak na razie nie zapowiada się, by odszedł i według nieoficjalnych informacji, Kaczyński w tym roku ponownie będzie ubiegał się o stanowisko prezesa partii.

Po tym jak Mateusz Morawiecki nie uzyskał wystarczającego zaufania wśród posłów, by stworzyć nowy rząd, premierem został Donald Tusk. To na pewno zabolało Morawieckiego, który przez kilka ostatnich miał ogromną władzę w Polsce, którą  z dnia na dzień kompletnie stracił. Stanięcie za sterem PiS-u na pewno w dużej mierze zrekompensowałoby mu te straty moralne.

Morawiecki wejdzie w buty Kaczyńskiego?

Nie jest tajemnicą, że gdy przyjdzie do zmiany warty na stanowisku prezesa Prawa i Sprawiedliwości, to Morawiecki będzie głównym kandydatem, by przejąć spuściznę po Kaczyńskim. On sam tego zupełnie nie ukrywa. Najpierw jednak trzeba będzie poczekać, aż obecny prezes zechce oddać pałeczkę.

– Chciałbym, żeby pan prezes jak najdłużej był szefem PiS, spajał nasz obóz. A potem chciałbym również wystartować w tym zaszczytnym wyścigu, w tej konkurencji – powiedział Morawiecki na antenie Radia ZET.

Morawieckiego zapytano także o zbliżające się wielkimi krokami wybory prezydenckie w 2025 roku. Wówczas swoją drugą kadencję kończyć będzie prezydent Andrzej Duda. Morawiecki przekazał, że Prawo i Sprawiedliwość swojego kandydata wybierze dopiero za około 10 miesięcy.

Czytaj także:

Emilian Kamiński zadał swojej żonie pytanie chwilę przed śmiercią. Serce pęka

Znany i ceniony warszawski aktor Emilian Kamiński zmarł drugiego dnia świąt 2022 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Osierocił dwóch synów i zostawił żonę,...

Sylwester Maciejewski zatrzymany przez policję. Co zrobił Solejuk z „Rancza”?

Serial "Ranczo" widział chyba każdy z nas. Produkcja ta zaskarbiła sobie sympatię milionów Polaków, a postacie w niej grające zyskały status kultowy. Jedną z...

POPULARNE DZIŚ