Strona głównaWiadomości KrajPolitykaKaczyński trafi przed Komisję Etyki Poselskiej

Kaczyński trafi przed Komisję Etyki Poselskiej

Jarosław Kaczyński stanie jutro przed Komisją Etyki Poselskiej. Wszystko przez słowa prezesa Prawa i Sprawiedliwości w kierunku Donalda Tuska, zaraz po tym, kiedy upadł rząd Mateusza Morawieckiego i wiadomo było, że Tusk będzie nowym premierem. 

– Nie wiem, kim byli pana dziadkowie, ale wiem jedno: jest pan niemieckim agentem – to właśnie za te bezpardonowe i atakujące zdanie wypowiedziane prosto z sejmowej mównicy w kierunku Donalda Tuska odpowiadać będzie Kaczyński.

Komisja będzie się odbywała we wtorek, a jej praca będzie dotyczyła wniosków, które wpłynęły. Komisja podjęła inicjatywę w tej sprawie i rozpatrzy ją we wtorek — powiedziała Izabela Mrzygłocka, przewodnicząca Komisji Etyki Poselskiej na łamach „Faktu”.

Co grozi Kaczyńskiemu?

74-latek pytany na sejmowym korytarzu przez jedną z dziennikarek, czy żałuje tych słów, odparł w biegu, że absolutnie nie, ponieważ on nie żałuje niczego. Jutro o godzinie 10:30 przyjdzie mu tłumaczyć się przed Komisją Etyki ze słów wypowiedzianych do swojego wielkiego politycznego rywala.

Co więc grozi hersztowi Prawa i Sprawiedliwości? Izabela Mrzygłocka poinformowała, że Komisja Etyki ma ustalony katalog kar i najwyższą karą jest nagana, choć wszystko może skończyć się na uwadze bądź upomnieniu. Można powiedzieć, iż są to podobne standardy do tych szkolnych.

Czytaj także:

Emilian Kamiński zadał swojej żonie pytanie chwilę przed śmiercią. Serce pęka

Znany i ceniony warszawski aktor Emilian Kamiński zmarł drugiego dnia świąt 2022 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Osierocił dwóch synów i zostawił żonę,...

Sylwester Maciejewski zatrzymany przez policję. Co zrobił Solejuk z „Rancza”?

Serial "Ranczo" widział chyba każdy z nas. Produkcja ta zaskarbiła sobie sympatię milionów Polaków, a postacie w niej grające zyskały status kultowy. Jedną z...

POPULARNE DZIŚ