Strona głównaSportArgentyński piłkarz dostał polski paszport i może zagrać w reprezentacji Polski

Argentyński piłkarz dostał polski paszport i może zagrać w reprezentacji Polski

Santiago Hezze to argentyński piłkarz, którego babcia pochodzi z Polski. Obecny zawodnik Olympiakosu Pireus na początku grudnia 2023 roku złożył wniosek o polskie obywatelstwo i już w styczniu dopiął swego. Teraz w mediach huczy o jego ewentualnym powołaniu do reprezentacji Polski.

Hezze długo pozostawał w Argentynie, bowiem młodzi argentyńscy piłkarze często wyjeżdżają z ojczyzny już jako nastolatkowie. On jednak zdołał rozegrać dla klubu CA Huracan ponad 100 spotkań, zanim w sierpniu 2023 roku Olympiakos pozyskał go za około cztery miliony euro.

23-letni środkowy pomocnik jest kluczową postacią w ekipie z południa Grecji. W bieżącym sezonie rozegrał 22 spotkania we wszystkich rozgrywkach. Zaliczył w nich jedną asystę. Nie jest to jednak gracz usposobiony stricte ofensywnie i posiada on na boisku dużo zadań defensywnych.

Co z powołaniem? PZPN komentuje sprawę

Hezze jak na razie rozegrał jedno spotkanie w młodzieżowych kadrach Argentyny i nie wydaje się, że jako dorosły zawodnik dostanie szansę w pierwszej kadrze. Mistrzowie świata z Kataru mają prawdziwe bogactwo wyboru w każdej linii i mówiąc wprost – Hezze jest za słaby.

Za słaby jednak nie musi być na reprezentację Polski. Regularnie gra w niezłym, europejskim klubie, jest młody i ma szanse mocno się rozwinąć, a także występuje na pozycji, na której w naszej kadrze panuje prawdziwa posucha. Portal „sport.tvp.pl” skontaktował się z Polskim Związkiem Piłki Nożnej w sprawie Hezze.

Każdy zawodnik, który posiada polski paszport, może otrzymać powołanie do reprezentacji Polski. Jeżeli wszystkie warunki formalne są spełnione, decyzja o powołaniu do kadry narodowej pozostaje w gestii selekcjonera oraz samego piłkarza. Zawodnik znajdował się na liście obserwowanych piłkarzy, jednak ze względu na brak polskiego paszportu, nie prowadziliśmy z nim wcześniej rozmów – odpowiedział PZPN.

Wiadomo więc, że Hezze był obserwowany przez związek, jednak brak polskiego paszportu utrudniał jakiekolwiek ruchy. Teraz sytuacja zmieniła się diametralnie i może to oznaczać, że Santiago Hezze wkrótce założy koszulkę z orzełkiem na piersi.

Czytaj także:

Emilian Kamiński zadał swojej żonie pytanie chwilę przed śmiercią. Serce pęka

Znany i ceniony warszawski aktor Emilian Kamiński zmarł drugiego dnia świąt 2022 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Osierocił dwóch synów i zostawił żonę,...

Sylwester Maciejewski zatrzymany przez policję. Co zrobił Solejuk z „Rancza”?

Serial "Ranczo" widział chyba każdy z nas. Produkcja ta zaskarbiła sobie sympatię milionów Polaków, a postacie w niej grające zyskały status kultowy. Jedną z...

POPULARNE DZIŚ