Strona głównaWiadomości KrajOpinieKukiz: Tusk okupuje Polskę

Kukiz: Tusk okupuje Polskę

Ostatnie miesiące w politycznej karierze Pawła Kukiza to duży zawód. Po wystartowaniu w wyborach do Sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości były piosenkarz liczył, że partia Jarosława Kaczyńskiego utrzyma się przy władzy, co byłoby korzystne dla niego samego.

Jak doskonale wszyscy wiemy, władzę w naszym kraju przejęła demokratyczna opozycja na czele z nowo wybranym premierem Donaldem Tuskiem. Kukiz już wcześniej krytykował Tuska za wiele spraw, lecz teraz zaatakował byłego przewodniczącego Rady Europejskiej naprawdę bardzo ostro.

Kukiz nazywa Tuska okupantem

Kukiz na antenie Radia Wnet stwierdził, ze Polska jest „okupowana” przez różne partie polityczne, także przez Prawo i Sprawiedliwość. Zdaniem byłego zadeklarowanego antysystemowca największym „okupantem” jest właśnie nowy premier naszego kraju, Donald Tusk.

– Formy okupacji Donalda Tuska, to już nie ma zmiłuj. To już jest hardkor, on idzie po całości. Dla niego znoszenie ustawy uchwałą jest normą. Dla jego urzędników, polecenia wodza partyjnego Tuska są ważniejsze niż uprawnienia prezydenta, więc to już jest hardkorowa forma okupacji. Forma „okupacji” PiS-u, która ludziom wydawała się siermiężna, to jeszcze nic, w sensie siermiężności w porównaniu z „okupacją”, którą rozpoczął Donald Tusk. Rozwija się ona zupełnie bez żadnych hamulców – powiedział Kukiz dla wspomnianego radia.

Czytaj także:

Emilian Kamiński zadał swojej żonie pytanie chwilę przed śmiercią. Serce pęka

Znany i ceniony warszawski aktor Emilian Kamiński zmarł drugiego dnia świąt 2022 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Osierocił dwóch synów i zostawił żonę,...

Sylwester Maciejewski zatrzymany przez policję. Co zrobił Solejuk z „Rancza”?

Serial "Ranczo" widział chyba każdy z nas. Produkcja ta zaskarbiła sobie sympatię milionów Polaków, a postacie w niej grające zyskały status kultowy. Jedną z...

POPULARNE DZIŚ