Strona głównaWiadomości KrajSpołeczeństwoElon Musk odwiedził Muzeum Auschwitz-Birkenau

Elon Musk odwiedził Muzeum Auschwitz-Birkenau

Elon Musk, jeden z najbogatszych ludzi świata, założyciel takich firm jak SpaceX czy Tesla oraz właściciel platformy X (niegdyś Twitter) przebywa obecnie w naszym kraju. Przy okazji tej wizyty Musk odwiedził Muzeum Auschwitz-Birkenau, teren byłego obozu nazistowskiego w Oświęcimiu.

Musk jeszcze dzisiaj  weźmie udział w debacie na temat antysemityzmu w internecie, którą poprowadzi amerykański publicysta Ben Shapiro. Jako właściciel platformy X, na której setki milionów ludzi wyrażają swoje opinie, ma w tej debacie kluczowy głos i mocne karty w ręku.

Miliarder urodzony w Republice Południowej Afryki wylądował wczoraj wieczorem w Polsce. Jego dzisiejsza wizyta w Muzeum Auschwitz-Birkenau była całkowicie prywatna. Musk obejrzał najważniejsze miejsca obozu zakłady w Oświęcimiu. Jutro odwiedzi to miejsce jeszcze raz i weźmie udział w nabożeństwie żałobnym na terenie obozu.

Musk i antysemityzm

Musk do Polski przyleciał na specjalne zaproszenie  European Jewish Association – stowarzyszenia reprezentującego europejską społeczność żydowską. Kontrowersyjnemu przedsiębiorcy w przeszłości zarzucano antysemityzm, powołując się na jego wpisy w social mediach.

Pewnego razu Musk na należącej do niego platformie X zgodził się z przypadkowym użytkownikiem tego portalu, który napisał, iż społeczności żydowskie promują „nienawiść przeciwko białym”. Ten jeden wpis doprowadził do tego, że Muska potępił Biały Dom, a niektórzy reklamodawcy odwrócili się od niego.

52-latek przeprosił za swoje słowa i przyznał, że były wyjątkowo głupie, lecz niesmak pozostał. Teraz zarzuca się Muskowi, że biorąc udział w dzisiejszej debacie i jutrzejszym nabożeństwie w Oświęcimiu po prostu próbuje wybielić swój wizerunek i zatuszować jego niechęć do Żydów.

Czytaj także:

Emilian Kamiński zadał swojej żonie pytanie chwilę przed śmiercią. Serce pęka

Znany i ceniony warszawski aktor Emilian Kamiński zmarł drugiego dnia świąt 2022 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Osierocił dwóch synów i zostawił żonę,...

Sylwester Maciejewski zatrzymany przez policję. Co zrobił Solejuk z „Rancza”?

Serial "Ranczo" widział chyba każdy z nas. Produkcja ta zaskarbiła sobie sympatię milionów Polaków, a postacie w niej grające zyskały status kultowy. Jedną z...

POPULARNE DZIŚ