Strona głównaWiadomości KrajSpołeczeństwoPrzemysław Czarnek "Dzbanem Roku 2023". Gratuluje mu nawet Zbigniew Boniek

Przemysław Czarnek „Dzbanem Roku 2023”. Gratuluje mu nawet Zbigniew Boniek

Przemysław Czarnek ostatnio nie ma dobrej passy, w szczególności jeżeli chodzi o plebiscyty. Były minister edukacji kolejny raz otrzymał tytuł „Dzbana Roku”. Wyróżnienie to jest przyznawane przez blog Make Life Harder oraz Michała Marszała.

Make Lifer Harder to profil w mediach społecznościowych, który słynie z prześmiewczego komentowania rzeczywistości, również tej politycznej. Od czterech lat na tym profilu prosi się obserwujących, aby oddawali głosy na „Dzbana Roku”, czyli osobę, która w danym roku, mówiąc wprost, najbardziej się skompromitowała.

Były minister otrzymał aż 309 632 głosy, natomiast drugi w tym zestawieniu Grzegorz Braun „zaledwie” 152 205 głosów. Czarnek jest już powoli małą legendą tego ironicznego plebiscytu, bowiem w 2021 roku również to jego wybrano tym największym „Dzbanem”.

Boniek gratuluje Czarnkowi

O gratulacje dla Przemysława Czarna pokusił się nawet były piłkarz i były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek, który swego czasu stoczył kilka twitterowych potyczek z Czarnkiem. Trzeba przyznać, że to „Zibi” wychodził z nich zwycięsko.

Oprócz Czarnka i Brauna nominowane były jeszcze takie osoby jak Danuta Holecka, Oskar Szafarowicz, Adam Glapiński, abp Marek Jędraszewski, Janusz Kowalski czy Sebastian Fabijański. Zwycięstwo Czarnka było jednak bezapelacyjne, a tytuł „Dzbana Roku 2023” otrzymał on za „całokształt swojej działalności”.

Czytaj także:

Emilian Kamiński zadał swojej żonie pytanie chwilę przed śmiercią. Serce pęka

Znany i ceniony warszawski aktor Emilian Kamiński zmarł drugiego dnia świąt 2022 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Osierocił dwóch synów i zostawił żonę,...

Sylwester Maciejewski zatrzymany przez policję. Co zrobił Solejuk z „Rancza”?

Serial "Ranczo" widział chyba każdy z nas. Produkcja ta zaskarbiła sobie sympatię milionów Polaków, a postacie w niej grające zyskały status kultowy. Jedną z...

POPULARNE DZIŚ