Strona głównaSportSzpakowski wraca przed mikrofon. Skomentuje Euro 2024

Szpakowski wraca przed mikrofon. Skomentuje Euro 2024

Dariusz Szpakowski to niekwestionowana legenda polskiego dziennikarstwa sportowego. Mimo 72-lat na karku jeden z najbardziej popularnych komentatorów dalej chce pracować i relacjonować dla kibiców najważniejsze wydarzenia.

Szpakowski jako komentator sportowy pracuje już od 1976 roku. Zaczynał od radia, a później płynnie przeszedł do telewizji. Jest ikoną TVP, skomentował dla tej stacji niezliczoną liczbę meczów. Przed mikrofonem najczęściej zasiadał przy okazji meczów reprezentacji czy spotkań Ligi Mistrzów.

Ostatni razem, kiedy mogliśmy usłyszeć głos „Szpaka” podczas komentowania, był finał Mistrzostw Świata w Katarze, który Argentyna wygrała z Francją po serii rzutów karnych. Od tamtej pory przyszłość Szpakowskiego stała pod znakiem zapytania, ale teraz mamy już jasność. Niebywale doświadczony dziennikarz wraca do pracy.

Szpakowski jedzie na Euro 2024

W dniu 22 grudnia 2023 ogłoszono, że Szpakowski został doradcą Telewizji Polskiej do spraw sportowych. Teraz oprócz tej funkcji przyjdzie mu również komentować mecze na zbliżających się wielkimi krokami mistrzostwami Starego Kontynentu, które odbędą się w Niemczech. Ich start już w czerwcu.

– Emocje poczuję na pewno w momencie, gdy zasiądę za mikrofonem. Trzeba się dobrze przygotować. To duża odpowiedzialność. Więcej mam do stracenia, niż do zyskania, dlatego powrót wiąże się ze sporym stresem. Ale bardzo się cieszę. Świętej pamięci Wojciech Młynarski powtarzał: „Im człowiek starszy, tym trema większa”. Może źle się wyraziłem. To trema będzie mi towarzyszyć. Mam świadomość, że nie mogę zawieść oczekiwań, jeżeli chodzi o oddanie emocji, poprowadzenie meczu w tempie, w napięciu. Mam nadzieję, że sprostam – powiedział Szpakowski w rozmowie z „WP Sportowe Fakty”.

Szpakowski w przeciwieństwie do naszych piłkarz bilet na turniej w Niemczech ma już pewny. Reprezentacja Polski musi z kolei przejść przez dwa barażowe mecze. Najpierw musimy pokonać Estonię u siebie, a potem wygrać na wyjeździe z wygranym pary Walia-Finlandia. Barażowe mecze będą miały miejsce w drugiej połowie marca.

Czytaj także:

Emilian Kamiński zadał swojej żonie pytanie chwilę przed śmiercią. Serce pęka

Znany i ceniony warszawski aktor Emilian Kamiński zmarł drugiego dnia świąt 2022 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Osierocił dwóch synów i zostawił żonę,...

Sylwester Maciejewski zatrzymany przez policję. Co zrobił Solejuk z „Rancza”?

Serial "Ranczo" widział chyba każdy z nas. Produkcja ta zaskarbiła sobie sympatię milionów Polaków, a postacie w niej grające zyskały status kultowy. Jedną z...

POPULARNE DZIŚ