Strona głównaSportMarcin Najman zmierzy się ze Zbigniewem Bońkiem w nietypowej formule

Marcin Najman zmierzy się ze Zbigniewem Bońkiem w nietypowej formule

Marcin Najman i Zbigniew Boniek mają dość specyficzną relację. Były zawodowy pięściarz, a obecnie czołowy freakfighter często lubi dogryzać Bońkowi, który oczywiście po chwili odbija piłeczkę. Obaj panowie postanowili więc przestać rywalizować na słowa i przystąpić do rywalizacji sportowej.

Zdarzyło się tak, że były wybitny piłkarz oraz były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej nazwał Najmana „debilem”. Wpis ten Boniek uskutecznił zaraz po przegranej walce częstochowianina, w której kopał i sprowadzał do parteru swojego rywala, mimo iż formułą starcia był boks.

Najman z kolei wielokrotnie zarzucał Bońkowi nieudaną  przygodę z prowadzeniem reprezentacji Polski. „Zibi” podczas swojej kadencji potrafił przegrać z dużo niżej notowaną Łotwą, a później szybko opuścić stanowisko selekcjonera.

Najman i Boniek na torze żużlowym

Wszystko, co miało zostać napisane w internecie, zostało już napisane. Teraz czas na rywalizację sportową. „El Testosteron” ogłosił, że wraz z Bońkiem weźmie wyścigu rowerowym na minitorze żużlowym.

– To będzie wyrównanie porachunków z ostatnich lat, kiedy to Boniek wszedł na drogę pewnej konfrontacji ze mną, wszedł na drogę konfrontacji twitterowej. Chodzi o to, że w tym czasie dość dużo rzeczy zostało już powiedzianych. Nadejdzie czas weryfikacji wszystkich słów. Nie słowa, a czyny będą tutaj miały znaczenie. Będziemy mogli w takiej neutralnej dziedzinie się skonfrontować – powiedział Najman w wywiadzie dla „WP Sportowe Fakty”

– Początkowo miały być to motocykle żużlowe, bo obydwaj jesteśmy fanami żużla, ale Zbyszek twierdzi, że mogą być kłopoty formalne, że nikt może nie dać nam zezwolenia, by wyjechać na tor i ścigać się, jeżeli nie mamy licencji. Jest w tym jakaś logika. Zostało postawione na rowery – będziemy mieli więc speedrower na minitorze. To jednak nie będzie wyścig jedynie z udziałem naszej dwójki. To by było za mało widowiskowe – dodaje emerytowany pięściarz.

Czytaj także:

Emilian Kamiński zadał swojej żonie pytanie chwilę przed śmiercią. Serce pęka

Znany i ceniony warszawski aktor Emilian Kamiński zmarł drugiego dnia świąt 2022 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Osierocił dwóch synów i zostawił żonę,...

Sylwester Maciejewski zatrzymany przez policję. Co zrobił Solejuk z „Rancza”?

Serial "Ranczo" widział chyba każdy z nas. Produkcja ta zaskarbiła sobie sympatię milionów Polaków, a postacie w niej grające zyskały status kultowy. Jedną z...

POPULARNE DZIŚ