Strona głównaWiadomości KrajOpinieKrzysztof Ziemiec żali się na sposób, w jaki zwolnili go z TVP

Krzysztof Ziemiec żali się na sposób, w jaki zwolnili go z TVP

Krzysztof Ziemiec pracował w Telewizji Polskiej przez dwie dekady. Długimi latami uchodził za czołowego dziennikarza TVP. Prowadził między innymi „Wiadomości”, „Panoramę” czy też „Teleexpress”, a więc wszystkie najważniejsze wówczas programy informacyjne w kraju.

Wiatr zmian, jaki powiał ostatnio na Woronicza, nie oszczędził jednak i jego. Zmiana władzy w Polsce spowodowała ogromne, bezlitosne przetasowania wśród pracowników Telewizji Polskiej. Odeszła Danuta Holecka, Michał Rachoń czy Miłosz Kłeczek. Odszedł także Krzysztof Ziemiec.

Ziemiec: Nikt nie zadzwonił, by zakończyć współpracę

Ziemiec w rozmowie z „Faktem” żali się, ze nikt do niego nawet nie zadzwonił i nie poinformował o oficjalnym zakończeniu współpracy pomiędzy nim a Telewizją Polską. Dziennikarz jest zdziwiony prędkością i rozmachem zmian, jakie następują w TVP.

– Jestem w grupie wielu osób, z którymi nikt nie rozmawia i nie dzwoni. W takiej samej sytuacji jest też Rafał Patyra i Beata Chmielowska-Olech, którzy na zmianę ze mną prowadzili „Teleexpress”. Zabrano nam dostęp wejściowy do budynku, karty nie działały, odcięto nas od maila i nikt się do nas nie odzywa. Po prostu nikt nas nie chce – powiedział Ziemiec.

– Nikt nie zadzwonił ani do mnie, ani znajomych, żeby formalnie umowę zakończyć. Nie wiemy, na czym stoimy, a życie ucieka. Nigdy tak nie było. Pracowałem w TVP ponad 20 lat, były zmiany, ale nigdy takie, jak teraz. Po prostu przyszliśmy do pracy i nikt nas nie chciał. To tak jakby zamknąć komuś drzwi przed nosem i nie wpuścić do mieszkania – stwierdził 56-latek.

Czytaj także:

Emilian Kamiński zadał swojej żonie pytanie chwilę przed śmiercią. Serce pęka

Znany i ceniony warszawski aktor Emilian Kamiński zmarł drugiego dnia świąt 2022 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Osierocił dwóch synów i zostawił żonę,...

Sylwester Maciejewski zatrzymany przez policję. Co zrobił Solejuk z „Rancza”?

Serial "Ranczo" widział chyba każdy z nas. Produkcja ta zaskarbiła sobie sympatię milionów Polaków, a postacie w niej grające zyskały status kultowy. Jedną z...

POPULARNE DZIŚ