Strona głównaWiadomości KrajOpinieSasin w gorzkich słowach o Owsiaku i WOŚP

Sasin w gorzkich słowach o Owsiaku i WOŚP

Czołowi politycy Prawa i Sprawiedliwości odwiedzają miasta wojewódzkie, by spotkać się ze swoimi wyborcami oraz wszystkimi tymi, których da się jeszcze przekonać do popierania ich partii. Wczoraj w Poznaniu wizytował Jacek Sasin, który uderzył w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Nie jest żadną tajemnicą, że PiS-owi i Jurkowi Owsiakowi nie jest po drodze. Politycy Prawa i Sprawiedliwości od lat krytykują Owsiaka i jego działalność na rzecz WOŚP. Kiedy TVP było jeszcze w rękach partii rządzącej przez Jarosława Kaczyńskiego, WOŚP była tam na cenzurowanym. Teraz za sprawą zmiany władzy, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wróciła do Telewizji Publicznej.

Sasin atakuje WOŚP

Sasin w Poznaniu wykorzystał swoje przemówienie i nawiązał do WOŚP, która miała swój finał wczoraj wieczorem. Tym razem zbierano fundusze na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc dzieci i dorosłych. Do północy udało się uzbierać aż 175 426 813 złotych.

– Żyjemy w trudnych czasach. Dziś wydaje się wielu Polakom, że to ich nie dotyczy. Uważają, że wystarczy w taki dzień, jak dzisiaj nie przychodzić tu, tylko pójść tam i powiedzieć „Siema. Róbta co chceta” i jakoś to będzie. Niech mają świadomość, że kiedyś te niebezpieczeństwa przyjdą i do nich. Jak prokuratura i sądy będą orzekać tak, jak nowa władza, to niewinni ludzie będą oskarżani – powiedział Sasin ku uciesze zgromadzonej publiczności.

Czytaj także:

Emilian Kamiński zadał swojej żonie pytanie chwilę przed śmiercią. Serce pęka

Znany i ceniony warszawski aktor Emilian Kamiński zmarł drugiego dnia świąt 2022 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Osierocił dwóch synów i zostawił żonę,...

Sylwester Maciejewski zatrzymany przez policję. Co zrobił Solejuk z „Rancza”?

Serial "Ranczo" widział chyba każdy z nas. Produkcja ta zaskarbiła sobie sympatię milionów Polaków, a postacie w niej grające zyskały status kultowy. Jedną z...

POPULARNE DZIŚ