Strona głównaWiadomości KrajOpinieOjciec Rydzyk znów skomentował rekordy WOŚP-u. Te słowa pozostaną hitem

Ojciec Rydzyk znów skomentował rekordy WOŚP-u. Te słowa pozostaną hitem

O tym, że ojciec Tadeusz Rydzyk nie jest zachwycony faktem, iż większość Polaków ochoczo wspiera WOŚP, wiadomo nie od dziś. Zdecydowanie wolałby, aby większą uwagę skupiono na innej fundacji. Nietrudno domyślić się, której. Jednakże jedna z jego najnowszych wypowiedzi dotyczących inicjatywy Jurka Owsiaka dosłownie ma szanse przejść do historii. 

Parafianie oraz słuchacze katolickich mediów należących do znanego redemptorysty z Torunia są coraz mniej hojni. Sam ojciec Tadeusz Rydzyk mówi o tym wprost. Najczęściej właśnie na antenie Radia Maryja. Apeluje o wpłacanie pieniędzy, niemalże szantażując nielicznych już odbiorców, że bez datków media te nie będą w stanie funkcjonować.

Jego apele odbijają się jednak coraz mniejszym echem i nie działają na słuchaczy mobilizująco, a duchowny – przez wielu nazywany biznesmenem – skupia się już nie tylko na szukaniu kolejnych źródeł dochodu. Atakuje również „konkurencyjne” w swoim mniemaniu inicjatywy charytatywne. W tym przypadku WOŚP.

Tadeusz Rydzyk kontra WOŚP. Czyli powód wieloletniej niechęci

Już wczoraj niektóre portale internetowe przytaczały zdumiewające wypowiedzi o. Rydzyka na temat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Toruński duchowny na antenie swojej rozgłośni sugerował chociażby, że „księża boją się cokolwiek powiedzieć”, gdy wolontariusze WOŚP zbierają pieniądze w okolicach kościołów. Jednak hitowe słowa, od których właściwie zaczął swój wywód, mogę niektórych rozłożyć na łopatki.

– Ja nikomu nie zazdroszczę, ale Polacy znów dają się „złapać” – powiedział, komentując ogromne zaangażowanie rodaków w zbiórki WOŚP. Zwłaszcza pierwsza część tego zdania może wywoływać skrajne emocje. Od frustracji wśród ludzi, którzy – oględnie mówiąc – za o. Rydzykiem nie przepadają, do popadnięcia w atak pustego śmiechu.

Szczególnie, że Tadeusz Rydzyk żalił się w tej samej audycji, że jego zbiórka na kolejną inwestycję w Toruniu przeszła praktycznie bez echa. Pisał o tym między innymi portal mPress.pl, który cytował słowa Rydzyka chociażby o tym, że on „wie, na co idą pieniądze wpłacane do WOŚP”.

Emilian Kamiński zadał swojej żonie pytanie chwilę przed śmiercią. Serce pęka

Znany i ceniony warszawski aktor Emilian Kamiński zmarł drugiego dnia świąt 2022 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Osierocił dwóch synów i zostawił żonę,...

Sylwester Maciejewski zatrzymany przez policję. Co zrobił Solejuk z „Rancza”?

Serial "Ranczo" widział chyba każdy z nas. Produkcja ta zaskarbiła sobie sympatię milionów Polaków, a postacie w niej grające zyskały status kultowy. Jedną z...

POPULARNE DZIŚ