Strona głównaWiadomości KrajSpołeczeństwoDzieci będą uczyć się pierwszej pomocy. Ważna innowacja wprowadzona przez MEN

Dzieci będą uczyć się pierwszej pomocy. Ważna innowacja wprowadzona przez MEN

Zwiększenie społecznej świadomości w kwestii udzielania pierwszej pomocy powinno w przyszłości zdecydowanie zaprocentować. Na świetny pomysł w tym temacie wpadło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Decyzją resortu, od tej pory dzieci w szkole podstawowej będą miały zajęcia w zakresie elementarnej reanimacji.

Dodatkowo Ministerstwo Edukacji Narodowej zwróciło się prosto do kuratorów oświaty, aby ci zaangażowali się w specjalny program Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod tytułem „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Dzięki niemu dzieci z klas I-III otrzymają profesjonalny sprzęt oraz instrukcje na temat pierwszej pomocy. Materiały dydaktyczne trafią do nauczycieli, aby ci profesjonalnie prowadzili zajęcia.

Oświadczenie MEN

„Od 1 września 2024 r. w szkołach podstawowych, w ramach zajęć z wychowawcą, będą realizowane zagadnienia dotyczące pierwszej pomocy. Udzielanie pierwszej pomocy jest jedną z najważniejszych umiejętności, które uczeń powinien zdobyć w szkole. Bardzo istotna jest właściwa reakcja w nagłych wypadkach. Już teraz uczniowie na zajęciach szkolnych będą poznawali zasady udzielania pierwszej pomocy. Ministerstwo planuje dodatkowe działania, dzięki którym uczniowie będą mogli skutecznie nabywać i rozwijać swoje umiejętności w tym zakresie” – czytamy na profilu MEN na platformie „X” (kiedyś Twitter).

Decyzja resortu spotkała się ze świetnym przyjęciem wśród ludzi. Im szybciej ktoś nauczy się podstaw reanimacji, tym więcej ludzkich istnień uda się uratować. Właściwie obowiązkiem każdego z nas powinna być znajomość podstaw pierwszej pomocy, bowiem jak mawia stare porzekadło – nie znasz dnia, ani godziny.

Czytaj także:

Emilian Kamiński zadał swojej żonie pytanie chwilę przed śmiercią. Serce pęka

Znany i ceniony warszawski aktor Emilian Kamiński zmarł drugiego dnia świąt 2022 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Osierocił dwóch synów i zostawił żonę,...

Sylwester Maciejewski zatrzymany przez policję. Co zrobił Solejuk z „Rancza”?

Serial "Ranczo" widział chyba każdy z nas. Produkcja ta zaskarbiła sobie sympatię milionów Polaków, a postacie w niej grające zyskały status kultowy. Jedną z...

POPULARNE DZIŚ