Strona głównaWiadomości KrajSpołeczeństwoWzruszające wyznanie Zbigniewa Ziobry. Były minister walczy ze śmiertelną chorobą

Wzruszające wyznanie Zbigniewa Ziobry. Były minister walczy ze śmiertelną chorobą

Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się o tym, że były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zmaga się z paskudnym rywalem – nowotworem przełyku. W związku z tym Ziobro wycofał się z życia politycznego i obecnie walczy o swoje zdrowie. O samopoczuciu 53-latka informują regularnie jego koledzy z partii.

Niepokojące wieści o stanie Zbigniewa Ziobry pojawiały się jeszcze w zeszłym roku. Niestety plotki sprawdziły się. Ziobro zachorował na nowotwór przełyku, który wykryty został niestety już w zaawansowanej fazie. Polityk Suwerennej Polski przechodzi obecnie bardzo poważne leczenie, bowiem poddawany jest chemioterapii.

– Zbigniew Ziobro zaczął dzisiaj drugą chemię, jesteśmy dobrej myśli, choć sytuacja jest poważna. Zbyszek jest poważnie chory. Walczy z rakiem. Wszyscy się modlimy za jego zdrowie – powiedział anonimowo dla „Super Expressu” jeden z posłów Suwerennej Polski.

Ważny apel Zbigniewa Ziobry

Dbając o zdrowie najważniejsze jest  to, by nie ignorować niepokojących sygnałów. Zbigniew Ziobro na swoje nieszczęście nie dostrzegł w trapiącej go długimi miesiącami chrypce niczego niepokojącego i nie skonsultował tego z lekarzem. Gdyby postąpił inaczej, dzisiaj jego powrót do zdrowia mógłby przebiegać znacznie krótszą trasą.

Poseł Suwerennej Polski Michał Wójcik jest w kontakcie z Ziobrą i przekazuje informacje prosto od niego. Wójcik, rozmawiając z chorym kolegą, usłyszał od niego ważny apel, który musi usłyszeć każdy. Były prokurator generalny ostrzega bowiem przed tą podstępną chorobą.

– Wiem, że psychicznie czuje się bardzo dobrze. Zbigniew Ziobro prosił mnie, żeby przekazać wszystkim, którzy obserwują u siebie symptomy mogące wskazywać na chorobę nowotworową, żeby nie bagatelizowali objawów, czasami nawet tych, na które nie zwracają uwagi. Bo tak było w jego przypadku – zdradził Wójcik na łamach wspomnianej gazety.

Czytaj także:

Emilian Kamiński zadał swojej żonie pytanie chwilę przed śmiercią. Serce pęka

Znany i ceniony warszawski aktor Emilian Kamiński zmarł drugiego dnia świąt 2022 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Osierocił dwóch synów i zostawił żonę,...

Sylwester Maciejewski zatrzymany przez policję. Co zrobił Solejuk z „Rancza”?

Serial "Ranczo" widział chyba każdy z nas. Produkcja ta zaskarbiła sobie sympatię milionów Polaków, a postacie w niej grające zyskały status kultowy. Jedną z...

POPULARNE DZIŚ