Strona głównaWarszawaNa sygnaleSensacyjne wieści w sprawie Sebastiana M. "Jest na wolności, ale nie jest...

Sensacyjne wieści w sprawie Sebastiana M. „Jest na wolności, ale nie jest człowiekiem wolnym”

Sprawą Sebastiana M. jeszcze do niedawna żyła cała Polska. Młody mężczyzna 16 września ubiegłego roku spowodował wypadek na autostradzie A1, w którym zginęła cała rodzina. Od tamtej pory nie udało się postawić go przed polskim wymiarem sprawiedliwości.

Do tej tragedii doszło nieopodal Piotrkowa Trybunalskiego. Sebastian M. pędząc z ogromną prędkością, według ustaleń było to co najmniej 253 km/h, wjechał swoim luksusowym BMW w tył małego auta marki KIA, które zjechało na pas awaryjny, a potem zaczęło płonąć jak pochodnia. Niestety nie udało się uratować żadnego z trzech członków rodziny.

Sprawca uciekł do Zjednoczonych Emiratów Arabskich i od kilku miesięcy Polska walczy o jego ekstradycję, lecz do tej pory niestety nieskutecznie. Sebastian M. schwytany przez tamtejsze władze trafił do więzienia w Dubaju. Wszystko o tej sprawie możecie przeczytać klikając TUTAJ.

Sebastian M. wyszedł z więzienia

W rozmowie z TVN24 prokurator Anna Adamiak, rzecznik prasowy Prokuratora Generalnego potwierdziła, że w Dubaju uchylono areszt tymczasowy wobec Sebastiana M. i obecnie przebywa poza terenem więzienia. Nie jest to wolność całkowita, bowiem na 32-latka nałożone zostały różne ograniczenia.

– Ma zakaz opuszczania terytorium wraz z odebraniem paszportu. Nie jest człowiekiem wolnym, ale jest człowiekiem na wolności, z ograniczeniami co do poruszania poza terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich – powiedziała Anna Adamiak.

Sebastian M. w listopadzie starał się o uzyskanie listu żelaznego, dzięki któremu mógłby odpowiadać z tak zwanej wolnej stopy. Okazało się jednak, że osoby, przeciwko którym prowadzony jest proces ekstradycji, nie mogą otrzymać takowego listu.

– Nie jest możliwe wydanie listu żelaznego wobec podejrzanego, wobec którego rozpoczęła się procedura ekstradycji – tłumaczył sędzia.

Czytaj także:

Emilian Kamiński zadał swojej żonie pytanie chwilę przed śmiercią. Serce pęka

Znany i ceniony warszawski aktor Emilian Kamiński zmarł drugiego dnia świąt 2022 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Osierocił dwóch synów i zostawił żonę,...

Sylwester Maciejewski zatrzymany przez policję. Co zrobił Solejuk z „Rancza”?

Serial "Ranczo" widział chyba każdy z nas. Produkcja ta zaskarbiła sobie sympatię milionów Polaków, a postacie w niej grające zyskały status kultowy. Jedną z...

POPULARNE DZIŚ