Strona głównaWiadomości KrajOpinieSławomir Mentzen o hipokryzji nowego rządu

Sławomir Mentzen o hipokryzji nowego rządu

Od momentu kiedy władzę w naszym kraju przejęła demokratyczna opozycja, tworząc nowy rząd na czele z Donaldem Tuskiem, liczba tarć pomiędzy abdykującym PiS-em jest naprawdę ogromna. Świeży rząd nie garnie się, by kontynuować projekty zaczęte przez Prawo i Sprawiedliwość.

Jednym z takich projektów jest bez wątpienia Centralny Port Komunikacyjny. Jest to węzeł przesiadkowy między Warszawą i Łodzią. Ma on pomóc usprawnić transport drogowy, lotniczy oraz kolejowy. Podobnie jest z elektrownią jądrową, której powstanie nie jawi się w różowych kolorach.

Mentzen celnie diagnozuje nowy rząd

Sławomir Mentzen, czyli jeden z liderów Konfederacji celnie zauważył na platformie X, że jedne projekty nowemu rządowi pasują, drugie zaś nie pasują, mimo iż pochodzą również jeszcze za czasów Prawa i Sprawiedliwości. Jest to jawna hipokryzja, którą doktor ekonomii z Torunia sprytnie zauważył.

„Nie będzie CPK, elektrowni jądrowej i Intela, bo to projekty pisowskie. Będzie za to 800+, będą wszystkie inne socjale, bo to już nie są projekty pisowskie. Ten rząd będzie jeszcze gorszy od poprzedniego” – napisał Mentzen.

Mentzen swoje uwagi na temat bieżącej polityki rządu uskutecznia nie tylko na platformie X, ale też na Youtube. Jego kanał nazwany imieniem i nazwiskiem zebrał już ponad 500 tysięcy subskrybentów. 36-latek prowadzi na nim bardzo popularną już serię „Mentzen grilluje”, w której w prześmiewczy sposób komentuje sejmowe wydarzenia.

Czytaj także:

Emilian Kamiński zadał swojej żonie pytanie chwilę przed śmiercią. Serce pęka

Znany i ceniony warszawski aktor Emilian Kamiński zmarł drugiego dnia świąt 2022 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Osierocił dwóch synów i zostawił żonę,...

Sylwester Maciejewski zatrzymany przez policję. Co zrobił Solejuk z „Rancza”?

Serial "Ranczo" widział chyba każdy z nas. Produkcja ta zaskarbiła sobie sympatię milionów Polaków, a postacie w niej grające zyskały status kultowy. Jedną z...

POPULARNE DZIŚ