Strona głównaWiadomości KrajSpołeczeństwoKoniec nadziei dla emerytów? "Fakt" już na okładce alarmuje o planach rządu

Koniec nadziei dla emerytów? „Fakt” już na okładce alarmuje o planach rządu

Po raz kolejny emeryci stają się grupą społeczną niejako „pokrzywdzoną” w wyniku zmiany władzy. Mimo, że przecież w niemałej części popierali jesienią koalicję obecnie rządzącą. To już nie mrzonki. Dziennik „Fakt” opublikował tabelę, jasno obrazującą plany rządu dotyczące świadczeń społecznych. Jaka będzie waloryzacja emerytur w 2025? Czy pieniądze w ramach „-nastek” znikną? 

Zdaje się, że złote czasy dla seniorów się skończyły. Przynajmniej na najbliższe 4 lata. Wiemy już bowiem, co w kwestii świadczeń socjalnych i emerytalnych planuje gabinet premiera Donalda Tuska. Mamy nawet przejrzystą tabelę.

POPULARNE DZIŚ: Taką emeryturę dostaje Michał Wiśniewski, który przehulał 40 milionów złotych

Waloryzacja emerytur, 13. i 14. w 2025: zmiany będą bolesne

Jak czytamy już na początku rzeczonej publikacji, waloryzacja świadczeń emerytalnych planowana na 2025 rok, będzie wręcz symboliczna. „Seniorzy mogą się zdziwić” – zastrzegają dziennikarze „Super Expressu”. Zmiany będą bowiem dynamiczne.

Zasady waloryzacji w 2024 / 2025 r.

  • Już marcowa waloryzacja ma być przeprowadzana inaczej
  • To efekt wysokiej inflacji panującej w Polsce
  • Powyższe stanie się faktem, gdy inflacja w 1. półroczu przekroczy 5 proc.

Co gorsza – oczywiście z perspektywy beneficjentów świadczeń emerytalnych – kwoty będą rosły, ale znacznie wolniej. Rząd, którym nieformalnie przez 2 kadencje sterował Jarosław Kaczyński, był wobec emerytów znacznie bardziej hojny. Teraz idzie nowe:

Waloryzacja emerytur 2025 kwoty tabela

I tak – jak widać – planowane na przyszły rok podwyżki wypłacanych emerytom kwot, będą naprawdę niewielkie. Jak wynika z powyższej tabeli, przygotowanej przez zespół „SE”, zysk beneficjenta „na rękę” nie przekroczy w 2025 r. nawet 120 złotych.

Emilian Kamiński zadał swojej żonie pytanie chwilę przed śmiercią. Serce pęka

Znany i ceniony warszawski aktor Emilian Kamiński zmarł drugiego dnia świąt 2022 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Osierocił dwóch synów i zostawił żonę,...

Sylwester Maciejewski zatrzymany przez policję. Co zrobił Solejuk z „Rancza”?

Serial "Ranczo" widział chyba każdy z nas. Produkcja ta zaskarbiła sobie sympatię milionów Polaków, a postacie w niej grające zyskały status kultowy. Jedną z...

POPULARNE DZIŚ