Strona głównaWiadomości KrajZnamy reprezentantkę Polski, która pojedzie na Eurowizję

Znamy reprezentantkę Polski, która pojedzie na Eurowizję

Tegorocznym konkurs Eurowizji odbędzie się w Szwecji, a konkretniej w nadmorskim mieście Malmö. Nasz kraj na tym niezwykłym muzycznym wydarzeniu reprezentować będzie Luna, która o włos pokonała Justynę Steczkowską.

Luna tak naprawdę nazywa się Aleksandra Wielgomas i ma 25 lat. Początki poważnej kariery w jej wykonaniu sięgają 2018 roku. Luna na swoim koncie ma dopiero jeden pełnoprawny album. W kwietniu 2022 nakładem Universal Music Polska wydała płytę „Nocne zmory”, która spotkała się ze świetnym przyjęciem.

O tym, że to właśnie Luna pojedzie do Szwecji walczyć w prestiżowym konkursie poinformowano dzisiaj w popularnym programie „Pytanie na śniadanie”, emitowanym na antenie TVP. Już wcześniej były przecieki, że to właśnie Wielgomas będzie nas reprezentować na tegorocznej Eurowizji.

Wygrana ze Steczkowską

O wybraniu kandydata Polski na Eurowizję decydowała komisja składająca się z następujących osób: Łukasz Pieter (dyrektor muzyczny Radia ZET), Michał Hanczak (dziennikarz muzyczny Radia Eska), Kasia Moś (wokalistka, reprezentantka Polski na Eurowizji 2017), Konrad Szczęsny (prezes Stowarzyszenia Miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji OGAE Polska), a także Piotr Klatt (dziennikarz muzyczny i producent programów muzycznych).

Jury oceniało utwory danego wokalisty w skali od 1 do 10, a potem punkty sumowano. Piosenka Luny „The Tower” uzyskała 34 punkty, czym wyprzedziła utwór Justyny Steczkowskiej pod tytułem „WITCH-ER Tarohoro” o zaledwie jeden punkt! Można więc napisać, że weteranka polskiej sceny muzycznej otarła się o wyjazd na Eurowizję.

Tegoroczna Eurowizja odbędzie się w dniach 7-11 maja.

Emilian Kamiński zadał swojej żonie pytanie chwilę przed śmiercią. Serce pęka

Znany i ceniony warszawski aktor Emilian Kamiński zmarł drugiego dnia świąt 2022 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Osierocił dwóch synów i zostawił żonę,...

Sylwester Maciejewski zatrzymany przez policję. Co zrobił Solejuk z „Rancza”?

Serial "Ranczo" widział chyba każdy z nas. Produkcja ta zaskarbiła sobie sympatię milionów Polaków, a postacie w niej grające zyskały status kultowy. Jedną z...

POPULARNE DZIŚ