Strona głównaWiadomości KrajOpinieKaczyński przeszkodą w PiS-ie? Komorowski nie ma wątpliwości

Kaczyński przeszkodą w PiS-ie? Komorowski nie ma wątpliwości

Polityczne dni Jarosława Kaczyńskiego wydają się policzone. Po oddaniu władzy w ręce Donalda Tuska i spółki, obecny prezes Prawa i Sprawiedliwości powoli będzie odsuwał się w cień. Zaawansowany wiek i coraz większa liczba narzekań na jego postępowania muszą zrobić swoje.

Kaczyński sam kilkukrotnie już powtarzał w mediach, że nie ma zamiaru startować w kolejnych wewnątrzpartyjnych wyborach na lidera ugrupowania. Jego schedę powinien przejąć Mateusz Morawiecki, który już wyraził chęć, by stanąć na czele PiS-u w najbliższych latach.

Komorowski podsumowuje Kaczyńskiego

Nawet głosy w samym PiS-ie mówią, że Kaczyńskiemu coraz bardziej odjeżdża wielka polityka i staje się on ciężarem dla swojej partii. Jego radykalny, nieprzejednany charakter nie sprzyja rozmowom z innymi i potrzebnym czasami do osiągnięcia kompromisom.

Z tą tezą zgadza się były prezydent naszego kraju Bronisław Komorowski, który był dzisiaj gościem porannej rozmowy w radiu RMF.

– Kaczyński już trochę nie pasuje do tej układanki w PiS-ie. To Jarosław Kaczyński, Antoni Macierewicz i kilku innych polityków PiS-u, są gwarantami utrzymania bardzo skrajnego charakteru Prawa i Sprawiedliwości. A to skazuje to środowisko na polityczną nicość albo na podział – stwierdził Komorowski.

Emilian Kamiński zadał swojej żonie pytanie chwilę przed śmiercią. Serce pęka

Znany i ceniony warszawski aktor Emilian Kamiński zmarł drugiego dnia świąt 2022 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Osierocił dwóch synów i zostawił żonę,...

Sylwester Maciejewski zatrzymany przez policję. Co zrobił Solejuk z „Rancza”?

Serial "Ranczo" widział chyba każdy z nas. Produkcja ta zaskarbiła sobie sympatię milionów Polaków, a postacie w niej grające zyskały status kultowy. Jedną z...

POPULARNE DZIŚ