Strona głównaSportGol Lewandowskiego nie pomógł Barcelonie. "Duma Katalonii" odpada z Pucharu Króla

Gol Lewandowskiego nie pomógł Barcelonie. „Duma Katalonii” odpada z Pucharu Króla

FC Barcelona po bardzo emocjonującym meczu przegrała na wyjeździe z Athletikiem Bilbao 2:4 w ćwierćfinale Pucharu Króla i odpadła z tych rozgrywek. Gola dla Barcelony strzelił Robert Lewandowski, jednak w ostatecznym rozrachunku niewiele on zmienił.

Pierwszy gol w tym spotkaniu padł już w 36. sekundzie. Po sporym zamieszaniu w polu karnym Barcelony bramkę dla gospodarzy zdobył Guruzeta. Na wyrównanie trzeba było czekać 25 minut. To właśnie wtedy piłkę pechowo z własnej „szesnastki” wybijał Berchiche, ale trafił wprost w nogę Lewandowskiego i piłka wpadła do siatki.

W 32. minucie gości na prowadzenie wyprowadził zaledwie 16-letni, niezwykle utalentowany skrzydłowy Yamil Lamal, który przeprowadził fantastyczną indywidualną akcję zakończoną pięknym strzałem z dystansu. Piłkarze z Bilbao za sprawą Marca Sancety szybko doprowadzili do wyrównania na początku drugiej połowy. Wynik po 90 regulaminowych minutach wynosił 2:2, więc potrzebna była dogrywka.

Zabójcza dogrywka Athletiku

To gospodarze lepiej wykorzystali dodatkowe pół godziny gry. Barca, już bez Lewandowskiego na boisku, słabo radziła sobie z atakami Athletiku, który w 106. minucie dogrywki wyszedł na prowadzenie za sprawą Inakiego Williamsa.

Ekipę trenera Xaviego dobił w ostatnich minutach dogrywki Nico Williams, który pięknym strzałem zewnętrzną częścią stopy nie dał najmniejszych szans golkiperowi Barcelony Iniakiemu Peni. Chwilę po tym trafieniu sędzia główny zakończył mecz.

Zmieniony w 78. minucie Lewandowski rozegrał przyzwoite spotkanie. Strzelony przez niego gol był 13 trafieniem Polaka we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie. Swój dorobek strzelecki 36-letni kapitan naszej kadry będzie mógł poprawić już w sobotę, kiedy to Barca zmierzy się w lidze Villarrealem.

Znany i ceniony warszawski aktor Emilian Kamiński zmarł drugiego dnia świąt 2022 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Osierocił dwóch synów i zostawił żonę,...

Sylwester Maciejewski zatrzymany przez policję. Co zrobił Solejuk z „Rancza”?

Serial "Ranczo" widział chyba każdy z nas. Produkcja ta zaskarbiła sobie sympatię milionów Polaków, a postacie w niej grające zyskały status kultowy. Jedną z...